Öğle: İkindi:
4 °C
asd

KÖŞE YAZARLARI

 • 5 ENGELLİ ÇOCUĞU İLE SOKAKTA KALDI

  5 ENGELLİ ÇOCUĞU İLE SOKAKTA KALDI

  7 nüfuslu Özel ailesi, engelli çocukları nedeniyle kirada oturdukları evden çıkarıldıklarını belirtti. 5 çocuğunun da engelli olduğu gerekçesiyle kiralık ev bulmakta zorluk çektiklerini söyleyen baba Mehmet Özel yardım bekliyor.

 • HACİZLİ EV VE ARABALARA DİKKAT ÇEKİLDİ

  HACİZLİ EV VE ARABALARA DİKKAT ÇEKİLDİ

  Batmanlı tanınan âlim Molla Enver Kılıçarslan, bankaların haciz yoluyla elde ettikleri ev ve arabaların satın alınmadan önce iyice araştırılması gerektiğini belirtti.

 • EMEKLİNİN BELİ BÜKÜLDÜ

  EMEKLİNİN BELİ BÜKÜLDÜ

  Elektrik, doğal gaz ve temel gıda ürünlerine yapılan zamların emeklinin belini büktüğünü belirten Türkiye Emekliler Derneği Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen, emeklilerin aldığı ücret ile zamların arasında büyük bir uçurumun olduğunu söyledi.

 • GENÇLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ

  GENÇLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ

  "Batman Kartalı" İnsansız Hava araçlarıyla TEKNOFEST Türkiye Finaline katılmaya hak kazanan öğrencileriyle gurur duyduklarını belirten Salih Günaydın Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Cengiz Acar, bilimsel çalışmalarının süreceğini belirtti.

 • YUMURTA ÜRETİCİLERİ BİR BİR İFLAS EDİYOR

  YUMURTA ÜRETİCİLERİ BİR BİR İFLAS EDİYOR

  Fahiş yumurta zamlarının girdi maliyetlerinin yüksekliğinden kaynaklandığını, Batman’daki birçok yumurta üreticisinin işi bıraktığını belirten ilimizdeki tek yumurta üreticisi Adnan Demir, böyle devam ederse kendisinin de üretimi bırakacağını söyledi.

 • “ÖĞRENCİLERİMİZ TEHLİKE ALTINDA”

  “ÖĞRENCİLERİMİZ TEHLİKE ALTINDA”

  850 öğrenciye sahip okullarının yolunun hem çok dar hem de bariyersiz tren raylarıyla bitişik olduğundan öğrencilerinin büyük tehlike altında bulunduğunu belirten Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği, yetkililere çağrıda bulunarak çözüm istedi.

 • YAPICIOĞLU

  YAPICIOĞLU'NDAN "SEÇİM İTTİFAKI" AÇIKLAMASI!

  Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı, Batmanlı siyasetçi Zekeriya Yapıcıoğlu, 2023 seçimlerinde ilkelerine uygun bir ittifakta yer alabileceklerini bildirdi.

 • BÜTÜN MAHSULÜNÜ ÇALDILAR

  BÜTÜN MAHSULÜNÜ ÇALDILAR

  Abdülkerim Ekinci adlı vatandaşın yazlık evine giren hırsızlar 40 bin lira civarında tutan yüzlerce kilo fıstık ve diğer eşyalarını çalıp kayıplara karıştı. Büyük mağduriyet yaşadığını belirten vatandaş hırsızların yakalanmasını istiyor.

 • BANİDDO’DAN ÖRNEK BAĞIŞ

  BANİDDO’DAN ÖRNEK BAĞIŞ

  Fakir, muhtaç ve yetimlere yönelik yardım çalışmaları yapan Batman Umut Kervanı, Baniddo Dondurmaları Firmasının katkısıyla ilimizdeki ihtiyaç sahibi 1000 aileye gıda dağıttı.

 • İMAM HATİPLER BAŞARIYA DOYMUYOR

  İMAM HATİPLER BAŞARIYA DOYMUYOR

  Batman’da üniversite sınavlarında sürekli önde olan imam hatipler, yüzlerce öğrenciyi tıp, diş hekimliği, hukuk, eczacılık, yüksek mühendislikler gibi en iyi bölümlere gönderirken halkın bu okullara yönelik teveccühü ise her geçen gün artıyor.