Akşam: Yatsı:
4 °C
asd
 • ECZACILARDAN ÜYELERiNE DESTEK

  ECZACILARDAN ÜYELERiNE DESTEK

  Meslektaşlarının zor şartlarda çalıştığını belirten 44. Bölge Batman Siirt Muş Eczacılar Odası Yönetim Kurulu, sıkıtıya düşen meslektaşlarına her türlü yardımı yapacaklarını açıkladı.

 • “ PET Çekimi Eksikliği İvedilikle Giderilmeli”

  “ PET Çekimi Eksikliği İvedilikle Giderilmeli”

  Batman Sağlık ve Çevrecilik Derneği (SAĞ-ÇEV) Başkanı Sıtkı Güneş, gelişmiş onkolojik görüntüleme yöntemi olan Pozitron Emisyon Tomografisi (PET-CT) cihazının Batman’da olmamasının büyük eksiklik olduğunu belirterek yetkililere çağrıda bulundu.

 • YiNE BiRiNCiYiZ

  YiNE BiRiNCiYiZ

  İşsizlik durdurulamıyor. İşsizlerin sayısı ülke ortalaması olarak %13.8’e yükselirken Batman ve bölge illeri yine en işsiz kentler olma sırasını kimseye kaptırmadı.

 • UYARILARI DiKKATE ALMIYORLAR

  UYARILARI DiKKATE ALMIYORLAR

  Bazı vatandaşlar sıcak ve güneşli havayı fırsat bilerek sosyal mesafeye aldırış etmeden çarşı ve parklarda banklarda yan yana oturuyorlar.

 • PTT KUYRUĞU 600 METREYi GEÇTi

  PTT KUYRUĞU 600 METREYi GEÇTi

  Batman Merkez PTT binası ve diğer şubelerin önünde sabahın saatlerinden itibaren elektrik faturası, engelli aylığı ve emekli bayram ikramiyeleri için uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlara, sık sık uyarılar yapıldı.

 • Başaran KÇÖ Toplantısına Katıldı

  Başaran KÇÖ Toplantısına Katıldı

  Koronavirüs Pandemisi nedeniyle açıklanan “Ekonomik istikrar Kalkanı” paketinin sosyal ve ekonomik açıdan sağlayacağı faydalar ve bu kapsamda alınması gereken ekonomik tedbirlerle ilgili Tele konferans toplantısı gerçekleştirildi. Batman SMMM Odasını temsilen Oda Başkanı Hayrettin Başaran toplantıya katıldı.

 • Kuyumcular Da Memnun Değil

  Kuyumcular Da Memnun Değil

  Çin'de ortaya çıkan ve birçok ülkeyi olumsuz yönde etkileyen Coronavirus (Covid-19) salgını, sağlığı tehdit etmesinin yanı sıra ekonomiye de darbe vurmaya devam ediyor.

 • PROJELERE 6 MiLYONLUK DESTEK

  PROJELERE 6 MiLYONLUK DESTEK

  Batman ve çevre illeri kapsayan TRC3 Bölgesinde COVID-19 salgını ile mücadeleye katkı sağlayan ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik acil çözüm sunan projelere toplam 6 milyon lira destek sağlayacak.

 • VATANDAŞLARA ÜCRETSiZ MASKE

  VATANDAŞLARA ÜCRETSiZ MASKE

  Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipleri, otobüs durakları ve esnafın bulunduğu alanlar başta olmak üzere şehrin farklı bölgelerinde vatandaşlara ücretsiz maske dağıttı.

 • DURUMUMUZ iYi AMA KÖTÜ OLABiLiR DE!

  DURUMUMUZ iYi AMA KÖTÜ OLABiLiR DE!

  Batman’ın Türkiye’de vaka görülme sayısının nüfusa oranı bakımında en iyi durumda olan şehirlerinden bir tanesi olduğunu belirten Vali Şahin, “Ama bu iyiliğin devam edip etmemesi bizim davranışlarımıza bağlı.” Dedi.