Noel İle Değerlerinize Hıyanet Etmeyin

Noel İle Değerlerinize Hıyanet Etmeyin

Noel’in Türkiye’de kutlanmasına tepki gösteren Diyanet-Sen Batman Şube Başkanı Hamit Ergin, "İslam beldeleri tek tek düşerken Hıristiyanların eğlencesi olan Noel ile değerlerinize hıyanet etmeyin." dedi.

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Diyanet-Sen Batman Şube Başkanı Hamit Ergin, Hıristiyanların eğlencesi olarak değerlendirilen Noel’in yani yılbaşı gecesinin Türkiye'de çılgınca kutlanmasını sert bir şekilde eleştirdi.

İslam’da, Noel gibi bir geleneğin asla olmadığına ve yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede bunun kutlanmasının da uygun olmayacağına dikkat çeken Ergin,  "İslam dünyası ağlarken, İslam beldeleri tek tek düşerken Hıristiyanların eğlencesi olan Noel ile değerlerinize hıyanet etmeyin. Dinimizde böyle bir geleneğin olmadığını bilerek hareket eden herhangi bir Müslüman, Hıristiyanların geleneğine alet olmamalı. Hıristiyanların İslam beldeleri üzerinde hayata geçirmeye çalıştığı tuzakları bilerek adım atmalı. Kandan beslenenlerin gününe kurban olmamalı, ekonomik sömürülerine alet olmamalı." dedi.

"İslami geleneklere göre yaşayan bir ülkede, abartılı ışıklandırmalarla, abartılı yeme içmelerle, Noel gecesini geçiren bir birey, İslam ülkelerindeki Müslüman kardeşlerinin içinde bulunduğu durumu göz önüne getirmelidir." uyarısında bulunan Ergin, "Bugün Suriye’de yaşanan drama sessiz kalmayan Türkiye, Noel gecesi adıyla anılan israf gecesinde, ruhuyla tezada düşmemelidir." diye konuştu.

Haber Merkezi

 

 


Önceki MEŞHUR TARİHÇİ BATMAN'DAYDI
Sonraki Öğrencilerle kariyer günü

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.