YUMURTA 1 AYDA 2 KAT ARTTI

YUMURTA 1 AYDA 2 KAT ARTTI

Doların bir anda 3 bin 500 liraya yükselmesi birçok ürünü olduğu gibi yumurta fiyatını da yükseltti. Yumurtanın kolisi bir ay içinde 6 liradan 11 liraya kadar çıktı.

Doların yükselmesi yumurta fiyatlarını fahiş derecede artırdı. Batman’da yumurta ticareti yapan Elifzade Yumurta firmasının sahibi Velid Akgül, doların yükselişinin devam etmesi halinde yumurta fiyatlarının daha da artacağını söyledi. Akgül, “ Yumurtanın ihraç fiyatı yüksek. Dolar yüksek olduğu için ihracat fiyatı da yüksek oluyor. Şu an toptan 11 liraya alıyoruz. Böyle devam ederse fiyat daha da yükselir. 13 liradan bahsediyorlar. Doların yükselişi yumurta fiyatını perakende 13 liraya çıkarabilir. Koli fiyatını söylüyorum.” Dedi.

6 LİRADAN 11 LİRAYA ÇIKTI

Yumurtanın bir ay içinde 6 liradan 11 liraya çıktığını söyleyen Akgül, “Ekonomik sıkıntılardan ötürü özellikle yazın birçok yumurta üreticisi çiftlik satış yapamamaktan kapandı. Bundan ötürü yumurta sıkıntısı da var. Yumurta talebi karşılayamıyor.” İfadelerini kullandı. Mehmet Emin Uraz

 

 

 


Önceki YANLIŞ EĞİTİM ALANLAR KENDİ MİLLETLERİNE SAVAŞ AÇTI
Sonraki 1 YILDA 374 İŞYERİ KAPANDI

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.