Eğitimcilere Konferans

Eğitimcilere Konferans

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilim Sanat Merkezi bünyesinde hizmet veren İnovasyon Merkezinde öğretmenlere yönelik program düzenledi.

 

İl Kültür Merkezi Konferans salonunda gerçekleşen konferansa Vali Yardımcısı Mekân Çeviren, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, ilgili Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, Okul Müdürleri ve çeşitli branşlardan öğretmenler katıldı. Konferansta kısa bir selamlama konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, konferansın önemine dikkat çekti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran; “Sayın Valim, bizi kırmayıp davetimize icabet eden Yıldız Teknik Üniversitesinden değerli hocam Prof. Dr. Orhan İçelli ve değerli meslektaşlarım konferansa katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bugün bize değerli hocamız tarafından anlatılacak olan STEM konusu çok önemli bir konu ve Batman’da da sizler bu konunun üzerinde çok itina ve hassasiyetle duruyorsunuz. Sayın hocamız burada yapacağı sunumlarla birçok şeyin yeniden farkına varmamıza da vesile olacak.” diye konuştu.

 İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın konuşmasının ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Nükleer Fizik Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan İçelli kürsüye gelerek STEM’in ne olduğunu, Türkiye ve Dünyadaki gelişim sürecini örneklerle anlattı. Prof. Dr. Orhan İçelli sunumunda STEM’in nitelikli nesiller yetiştirmek ve gelecekte söz sahibi olmak için ülkemiz adına kaçınılmaz bir ihtiyaç olduğuna dikkat çekti. ŞEVKİ ASLAN 

 

 Önceki 81 İle Taksicilerle İlgili Genelge Gönderildi
Sonraki Kurallara Uymayan Ceza Alacak​

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.