ÖZGÜRLÜĞE KANAT ÇIRPTI

ÖZGÜRLÜĞE KANAT ÇIRPTI

Batman Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaralanan şahini Belediye Hayvan Bakım evinde tedavi ederek doğal ortamına bıraktı.

 

Batman-Diyarbakır karayolu üzeri Batman Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali (BAŞTİ) mevkiinde yol kontrolü yapan trafik ekipleri tarafından bulunan yaralı şahin, Belediye Alo 153 ihbar hattına bildirildi. 

Kısa sürede belirtilen yere giden Belediye Veterinerlik ekipleri, yaralı şahini Belediye Hayvan Bakım Evi’ne götürdü. Burada veteriner hekimlerimiz tarafından yaralı şahin üzerinde tetkik ve incelemeler yapıldı. 

Şahinin sırt ve kanat kısımlarında derin yara izine ulaşan ekiplerimiz şahine tıbbi müdahalede bulundu. Sırt ve kanadında bulunan yaraları temizlenerek 11 dikiş atılan şahin, Belediye Hayvan Bakım evinde gözlem altına alındı. 

Yaklaşık bir hafta süren bakım ve tedavisinin ardından tekrar uçabilecek düzeye gelen yaralı şahin, son bir kez kontrolden geçirildikten sonra Belediye Veterinerlik ekiplerimizce doğal yaşam alanına bırakıldı. ŞEVKİ ASLAN

 Önceki Ulaşım Sorunu Devam Ediyor
Sonraki Etkinlikler Valilik İznine Bağlandı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.