En Temel İhtiyaçları Bile Alamıyoruz

En Temel İhtiyaçları Bile Alamıyoruz

1 yıl içerisinde süt, tavuk ve yumurtaya üst üste gelen zamların bu ürünleri lüks kategorisine soktuğunu belirten vatandaşlar, en temel ihtiyaçları bile alamayacak duruma geldiklerini belirttiler.

 

Yıl içerisinde birçok ürüne zam geldi, özellikle gıda sektöründe zam yemeyen bir meyve, sebze yok. Özelikle yumurta, süt ve tavuğa gelen zamlar vatandaşı zor durumda bırakıyor. Vatandaşlar en çok tüketilen gıdaların arasında yumurta, süt ve tavuğun olduğunu belirterek, bunlara gelen zamların alım gücünü yarıya düşüreceğini aktardılar.

VATANDAŞLAR ZAMLARDAN BIKTI

Zamlar arasında en ucuz olanların yumurta, tavuk, süt olduğunu belirten Fahrettin Şenses, “Ülkemizde değişik şeyler oluyor ama en değişiği de her ürüne zam gelmesi. Yani yerli olsun, ithal olsun hepsine zam geliyor. Devlet kimseye destek vermiyor, çiftçi her şeyi dolarla alıyor. Devlet sadece çiftçi ve besicilere çalışırsa ne kriz kalır nede zamlar. Vatandaşlar zamlarda bıktı, artık hiçbir şey demiyorlar. Yine de en ucuz ve en çok tüketilen süt, yumurta ve tavuk vatandaşlar bunlara gelen zamların pek umursamıyor çünkü en piyasaya göre bunlar hala ucuz ürünler.” Diye konuştu.

“İNSANLAR ARTIK AÇ KALMAMAK İÇİN ÇABALIYOR”

İnsanların aç kalmamak için çabaladığını belirten Sadullah Türk, “Ülkede her şeye zam geldi özellikle elektronik eşya ve gıda ürünlerine. Biz vatandaşlarda bu durumdan sıkıldık artık her geçen gün bir şeye daha zam geliyor. Artık %100 zam olayını çokça duyduk. Yumurta, süt ve tavuk insanların vazgeçilmez ucuz yiyecekleri arasındadır ama maalesef onlara da zam geldi. Yetkililer bu durumu neden düzeltemiyor anlamış değilim. “ ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞ NE YAPACAĞINI ŞAŞIRMIŞ DURUMDA”

Piyasada yapılan zamlara göre yumurta, süt ve tavuğun hala uygun olduğunu belirten Havzullah Uygur, “O kadar büyük zam yiyen gıda ürünlerinden sonra bu ucuz 3 ürün vatandaş için zam yemelerine rağmen en uygunu. Yumurta, sür ve tavuk şuanda en çok tüketilen ürünler arasındadır herhâlde, bunlarda yavaş yavaş zam yiyip fiyatları yükseliyor. Allah sonumuzu hayırlı eylesin diyoruz başka diyecek bir şey yok.” dedi. AHMET KÖLGE   


Önceki Kavşağı Kapatmak Tehlikeyi Artırdı
Sonraki 8 İLDE PKK OPERASYONU: 90 GÖZALTI

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.