SAĞNAK YAĞIŞ UYARISI

SAĞNAK YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji, bazı bölgelerde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Sağanak yağış beklenen illerin arasında Batman da var.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın Karadeniz, Akdeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun bazı bölgelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu.

Batı Karadeniz'in kıyı kesiminde, Akdeniz'in iç kesimlerinde, Orta ve Doğu Karadeniz'de, Doğu Anadolu'da ve Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyinde etkili olacak yağışlara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi. Yağışların etkili olması beklenen illerden biri de Batman.

Ülke genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu olması öngörülen Meteoroloji Genel Müdürlüğü açıklamasında Batı Karadeniz'in kıyı kesiminde, Akdeniz'in iç kesimlerinde, Orta ve Doğu Karadeniz'de, Doğu Anadolu'da, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyinde, Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Sivas, Denizli, Afyonkarahisar, Burdur, Kayseri, Sivas çevreleri ile İstanbul ve Kırklareli'nin kuzey kesimlerinde kısa süreli ile yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak tahmininde bulunuldu.

Hava sıcaklığının yağış alan yerlerde biraz azalacağı, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgârın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.  HABER MERKEZİ

 Önceki YENİ YILDIZ CAMİSİNİN TEMELİ ATILDI
Sonraki Marketlerde "Yüzde 10 İndirim" Dönemi

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.