Gercüşlüler Günde 2 Saat Su Alabiliyorlar

Gercüşlüler Günde 2 Saat Su Alabiliyorlar

​ Gercüş ilçe sakinleri içme suyu sorunuyla beraber yaşadıkları diğer tüm sorun ve sıkıntılarının giderilmesini istediler.

 

30 Mayıs 1926 yılında ilçe statüsü kazanan Gercüş (Gercews), 16 Mayıs 1990’da Batman iline bağlandı. Gercüş adının ceviz memleketi anlamına geldiği ifade edilirken, ilçeye bağlı Hisar (Hasarê), Arıca (Kefre), Kırkat (Qirqatê), Ulaş (Zêlîyê) ve Yamanlar (Erde) gibi tarihi uzun yıllara dayanan yerleşim yerleri mevcuttur.

Batman’ın tarihi Gercüş ilçesinde içme suyu, yol, atık su arıtma tesisi ve yapımı durdurulan köprülü kavşak gibi birçok sorun ve sıkıntılar halkın tepkisine neden oluyor. İlçeye günde sadece 2 saat içme suyu verildiğini belirten Gercüşlüler, yıllardır içme suyu sıkıntısı yaşadıklarını söylediler.

İlçede çalışma yapmayıp PKK’ye lojistik destek sağladığı gerekçesiyle DBP’li belediyeye Eylül 2016 yılında Gercüş Kaymakamı Ünal Koç kayyım olarak atandı. Kayyım olarak atanan Koç, yatırım için birçok çalışma başlattı. İlkha

 Önceki SIKINTILARIMIZ GİDERİLSİN
Sonraki Marketlerde Denetimler Sıklaştırıldı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.