ŞEHİTLER MEZARLARI BAŞINDA ANILDI

ŞEHİTLER MEZARLARI BAŞINDA ANILDI

6-8 Ekim 2014 tarihlerinde PKK/HDP'liler tarafından katledilen Yasin Börü ve arkadaşları, mezarları başında anıldı.

 

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde 6-8 Ekim 2014 tarihlerinde PKK/HDP'lilerce yapılan saldırılarda vahşice katledilen Yasin Börü ve arkadaşları, yakınları ve sevenleri tarafından kabirleri başında yâd edildi.

Şehitler Kervanı Platformu tarafından organize edilen program, Yeniköy Mezarlığı'nda şehitlerin kabri başında gerçekleştirildi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa katılanlar, sık sık tekbir getirerek, "Zalimler için yaşasın cehennem." şeklinde slogan attılar.

Burada söz alan bölgenin kanaat önderlerinden Mehmet Beşir Varol, insanların, tarihten ders almaları gerektiğini vurguladı. Varol, "Bazı meselelerden ders almamız lazım. İslam tarihinden, kâinatından yaratılışından bugüne kadar olan süreçten kâfir ve Müslümanlar ders almalı. Müslüman, Allah'ın dini ve onun adının yüceltilmesi için çalışıyor. Müslümanların önünde mücadele eden ve onlara düşmanlık yapan kimseler Allah'a düşmanlık yapıyorlar. Allah'a düşmanlık yapanların akıbeti ise hüsrandır." ifadelerini kullandı.

"KÂFİRLERİN AKLI GÖZLERİDİR, ZAHİREN BAKIYORLAR"

90'lı yıllarda kendini çok büyük olarak gören PKK'nin, hüsrana uğradığını anlatan Varol, "Çok ağır silahları vardı ama Müslümanların ne bir silahı ne de bir bıçağı vardı. O gurur ve kibirleriyle Müslümanların üzerine geliyorlardı. Müslümanlar ne kadar 'Fitne olmasın, kimse öldürülmesin. Fikirlerimizle birbirimizle konuşalım. Siz fikrinizi söylersiniz, biz de davamız olan İslam'ı söyleriz. Birbirimize karşı şiddet kullanmayalım.' dedilerse de kulak ardı edip, Müslümanlarla alay ediyorlardı. Müslümanları zayıf ve kuvvetsiz görüyorlardı ama akıbet nasıl oldu? Allah, Müslümanları onlara karşı galip kıldı, yeryüzü onlara dar geldi. Dünyanın dört bir tarafına dağılarak rezil ve perişan oldular. Bunlar, bu konuda daima yanılıyorlar. Çünkü onlar, maddiyat gözüyle bakıyorlar. Kâfirlerin aklı gözleridir, zahiren bakıyorlar. 'Bu Müslümanların silahı yok, kuvvetleri yok, zayıftırlar. Hiçbir emperyalist devlet arkalarında değil. Amerika desteklemiyor ve düşmanlarıdır. Bunlar nasıl olacak da bize karşı olup, başkaldıracaklar?' diyorlardı. Nefeslerin elinde olduğu, onsuz bir yaprağın bile düşmeyeceği kâinatın Rabbinin arkalarında olduğunu unutuyorlardı. İşte, Allah'ın bu gücünü arkalarında hisseden ve buna inanan müminler, hiçbir şekilde kâfirlerin zulüm ve küfürlerinden korkmuyorlardı. Müslümanlar bu şekilde cesurdurlar, bütün dünya karşılarına çıksa korkmazlar. Çünkü Rabbini tanıyan, hiçbir kuvvetten korkmaz." şeklinde konuştu.

"DÜNYADA AZİZ OLMAK İSTEYENLER, İSLAM'A SIMSIKI SARILMALI"

Müslümanların topraklarının, PKK tarafından Batılı güçlere peşkeş çekildiğini dile getiren Varol, "Bugün de küfür, zulüm ve işgalciliğin öncülüğünü yapıyor. Müslümanları şehit ediyorlar. 'Ezidi kardeşimizdir.' diyorlar ama Rabbine secde eden bir Müslümanı düşmanları görüyorlar. Bu yüzden Allah onları rezil ve perişan etti. Onlar yetmeyince Ergenekon ortaya çıktı ve Müslümanlara düşmanlık etmeye başladılar. PKK mağlup olduktan sonra Ergenekon Müslümanların üzerine gelmeye başladı. Müslümanlara iftiralar attılar, kaçırdılar, öldürdüler. Kanunsuz ve yasasız bir şekilde Müslümanları hapishanelere koydular. Müslümanların evlerine silah atıp, 'Biz evlerinde silah yakaladık.' dediler. Müslümanları büyük işkencelerden geçirerek ajan yapmak istediler. Her türlü pisliği yaptılar ama bugün perişan oldular. Allah, yaptıkları zulmü gözlerinden çıkardı. Müslümanlar, bu topraklara ve İslam ümmetine sahiplik yaptılar, küfrün zulmüne boyun eğmediler. Müslümanların topraklarının bölünmesini, emperyalistler tarafından işgal edilmesini istemediler. Bu dünyada aziz olmak isteyenler, İslam ve Kur'an'a sımsıkı sarılmalı ve düşmanlık yapmaktan vazgeçmeli." dedi. İLKHA


Önceki KÜLTÜR CAMİİ YENİLENİYOR
Sonraki SIKINTILARIMIZ GİDERİLSİN

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.