KÜLTÜR CAMİİ YENİLENİYOR

KÜLTÜR CAMİİ YENİLENİYOR

Eski mimarisinin ve genişliğinin mahallenin ihtiyacını karşılamadığı gerekçesiyle yıkımına başlanan Kültür Camisinin yerine geniş ve modern bir cami inşa edilecek.

 

Eski mimarisinin Kültür Mahallesi ihtiyacını karşılamadığı ve eski olmasından dolayı Kültür Camii Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı ve Camii imamı Ali Aksoy, mahallenin ihtiyacını karşılayacak ve mahalleye yakışacak bir cami için yıkım çalışmalarının devam ettiğini ve vatandaşlardan destek beklediklerini belirtti.

“VATANDAŞA GÜVENEREK BU İŞE BAŞ KOYDUK”

Vatandaşa güvenerek bu işe başladıklarını belirten Aksoy, “Kurban bayramından sonra yıkım çalışmalarına başladık. Yıkım aşamasındayız şuan 20 gün içinde yıkımı tamamlamayı hedefliyoruz. Bunun için vatandaşlarımızdan yardım bekliyoruz. Bu camii sadece bu mahallenin değil, bütün Müslümanların evidir. Mahalle halkımızın da duyarlı olduğunu biliyoruz kendilerini bu hayırdan mahrum bırakmayacaklarını biliyoruz. Halkımız hayır konusunda kesinlikle çekinmezler, hayırseverdir bizim halkımız.” Dedi.

“2 SENE İÇERİSİNDE BİTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

2 senede cami çalışmalarını bitireceklerini belirten Aksoy, “Camimizi 2 senede ibadete açmayı düşünüyoruz inşallah. Camimiz çok güzel, ilimize yakışır, 30 bin nüfuslu mahallemizin ihtiyacını karşılayacak bir cami yapılacak. Kapasitesi 2 bin kişilik olacak, Kuran kursu, 4-6 yaş arası kreş, alt katta tuvalet ve abdesthaneler olacak. Kadın ibadet yeri ayrı olacak, kuran kursumuz ve kreşimizde ayrı olacak. 2 sene içerisinde camimizi tamamlayacağız inşallah.” ifadelerini kulandı.

Cami yapımına destek olmak isteyen vatandaşlar bu hesaplar ile yardım yapabilirler.

HESAP NO: 0675 16000169

İBAN: TR06 0001 2009 6750 0016 0001 69

İRTİBAT TELEFONLARI: 0533 381 70 90 – 0505 660 86 99

MEHMET EMİN URAZ


Önceki Adaleti Tesis Edip Yusufileri Bırakın
Sonraki ŞEHİTLER MEZARLARI BAŞINDA ANILDI

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.