Aynı Yöntemle Birçok Esnafı Dolandırdı

Aynı Yöntemle Birçok Esnafı Dolandırdı

Para bozdurma bahanesiyle girdiği iş yerlerinden hem bozdurduğu hem de bozdurmak istediği parayı alarak kaçan bir dolandırıcı çok sayıda esnafı mağdur etti.

 

Esnafa dadanan dolandırıcı pes dedirtti. Batman’da iş yerlerinin yoğun olduğu saatlerde para bozdurma bahanesiyle esnaf dükkânlarına gelen bir dolandırıcı, hem bozdurduğu hem de bozdurmak istediği parayı da alarak kayıplara karıştı. Yaptığı bu yöntemle birçok esnafı mağdur eden dolandırıcının bir an önce yakalanması istendi.

Dolandırıcılık olayı dün öğle saatlerinde Çarşı Mahallesi'ndeki bir iş yerinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, kimliği öğrenilemeyen genç yaşlardaki bir dolandırıcı, 100 TL parayı bozdurma bahanesiyle bir iş yerine girdi. İş yerindeki yoğunluktan istifade eden dolandırıcı, hem esnaftan bozdurduğu 100 TL’yi hem de kendi parasını kaş ile göz arasında alıp kaçtı. Dolandırıcının esnaftan parayı alıp kaçtığı anlar işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Durumu daha sonra fark eden esnaf, polise haber vererek şikâyetçi oldu. Söz konusu dolandırıcının çok sayıda esnafı mağdur ettiği belirtildi.

İş yerlerinde bu tür hırsızlık olaylarının sıkça yaşandığını belirten esnaf, duruma tepki gösterdi.

“ÇOK MAĞDUR DURUMDAYIZ”

Daha fazla esnafın mağdur olmaması için dolandırıcının bir an önce yakalanması gerektiğini belirten esnaf Hasan Yılmaz, “Para bozmak vaadiyle dün bir arkadaş geldi buraya. Para bozduk arkadaşa. ‘100 TL bozar mısın’ dedi ve bizde 100 TL bozarken hem parayı aldı hem de paramızı alıp götürdü. Kimsenin karışmadığı şekilde kaçıp gitti. Arkasından koştuk, ama yakalayamadık. Daha öncede çok esnafa bu yapılmış. 3-4 tane esnafa yansıtılmıştır. Esnaf olarak şu anda mağdur durumdayız. Bizler 'Hırsız burada polis nerede.' diyoruz. Polise gidiyoruz, polis de ilgilenmiyor. Çok mağdur durumdayız. Umarım inşallah neticeye varır.” dedi. RECEP FIRAT


Önceki Hiç Kimse 6-8 Ekim Vahşetinin Unutulduğunu Sanmasın
Sonraki Askeri Çanta Paniğe Neden Oldu

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.