STK’lardan Yusufilere Adalet Talebi

STK’lardan Yusufilere Adalet Talebi

Batman Hira-Der Başkanı Abdulhakim Tekin, devletleri yaşatan ve yücelten en önemli gücün adalet olduğuna vurgu yaptı.

 

28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileler İnisiyatifi’ne destek açıklamasında bulunan Hak ve Özgürlükler Platformu üyesi Batman Kültür, Eğitim ve Dayanışma Derneği (Hira-Der), 28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileler İnisiyatifi’ne destek açıklamasında bulundu.

Batman Hira-Der Başkanı Abdulhakim Tekin, FETÖ yargısı mağduru Yusufilere yönelik zulmün bir an önce son bulması gerektiği belirtti.

FETÖ yargısı mağdurlarının 25 yılı aşkın bir süredir mahkumiyetlerinin devam ettiğini belirten Tekin, "Adil olmak ve bir ülkede adaleti tesis etmek yöneticiliğin ve liderliğin en temel vasfıdır. Adaletin terazisi bozulduğunda, güçlülerin ve sözüm ona saygınların kefesi ağır basmaya başladığında o düzenin vereceği netice zulümden başka bir şey değildir. Ve zulümle abâd olunmadığına da tarihin seyri içinde nice örnekler mevcuttur. Hal böyle iken bu ülkede 25 yılı aşkın bir süredir devam edegelen bir zulüm var, 28 Şubat ve FETÖ yargısı mağduru olanların arşı titretecek bir mağduriyeti var ve her ne hikmetse herkesin kör, sağır ve dilsiz kesildiği bu zülüm iki neslin hayatında onulmaz yaralar açtı. Yoksa bu ilgisizliğin ve körlüğün sebebi oluşabilecek tepkilerin önüne geçebilmek mi? Artık bu bahanelerin sizleri de tatmin etmediğini biliyoruz. Çünkü 28 Şubat ve FETÖ yargısı mağdurları sizden af beklemiyor. Çalınan özgürlüklerinin iadesini istiyorlar." dedi.

"BABALARI CEZAEVLERİNE GİRDİĞİNDE ÇOCUK OLANLAR BABA OLDULAR ŞİMDİ"

Yusufilerin mağduriyetlerine bir an önce son verilmesi gerektiğini belirten Tekin, "40-50 bayramdır çocuklar baba eli öperek bayrama uyanmıyor. Babaları cezaevlerine girdiğinde çocuk olanlar baba oldular şimdi. Mahkum babalar ise dede olup torun sahibi oldular. Kaç anne ve baba evlat hasretiyle göçüp gitti. Damatsız düğünler yapıldı. Herkesler salıverilirken onlar şehir şehir sürgün edildiler. Yüreklerde mesken tutan bu acıların dindiğini ve açılan yaraların kabuk bağladığını sanmasın kimse. Bu zulme sebep olan, ortak olup devam ettiren herkes bilmeli ki bu mazlumların ahı kendilerini rahat bırakmayacaktır. Bir an önce bu zulme son verilmeli. Bu mağdurlar için bir adım attıkları takdirde zor duruma düşeceklerini düşünen zevat, ‘Sakın Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma’ ayetine muhatap olduklarını ve bunun kendilerini nasıl zor bir duruma düşüreceğini unutmasın hiçbir zaman." şeklinde konuştu.  

" DEVLETLERİ YAŞATAN VE YÜCELTEN EN ÖNEMLİ GÜÇ ADALETTİR"

28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileler İnisiyatifi’ne destek verdiklerini söyleyen Tekin, " Şahıslara karşı işlenen suçlar ile devlete karşı işlenen suçlar ayrı düşünülmeli ve devlet sadece kendisine karşı işlenen suçlarda af yetkisini kullanmalıdır. Bu hususta Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadeleri hala tazeliğini korurken, bu af tasarısının hırsızları, gaspçıları, uyuşturucu tacirlerini ve birçok yüz kızartıcı suçu kapsayıp 28 Şubat ve FETÖ mağdurları gibi devlete karşı işlendiği iddia edilen suçları kapsamaması adalete olan güven duygusunu bir kez daha yaralayacaktır. Unutulmamalıdır ki devletleri yaşatan ve yücelten en önemli güç adalettir. Mazlumun hakkının zalimlerden alındığı, her haklıya hakkının verildiği adil bir dünya özlemiyle…" ifadelerine yer verdi. İLKHA

 Önceki Zincirleme Kaza
Sonraki Hiç Kimse 6-8 Ekim Vahşetinin Unutulduğunu Sanmasın

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.