BÖLGEDEKİ İŞ ADAMLARINA DAHA FAZLA DESTEK VERİLMELİ

BÖLGEDEKİ İŞ ADAMLARINA DAHA FAZLA DESTEK VERİLMELİ

​Türkiye'de ekonomik anlamda genel bir sıkıntı olduğunu belirten TÜMSİAD Şube Başkanı Kamil Biçici, bu sıkıntının bölge illerinde daha çok hissedildiğini, sıkıntıların giderilmesi için hükümetten destek beklediklerini söyledi.

 

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Batman Şube Başkanı Kamil Biçici, dövizdeki artışın ve Amerika ile yaşanan ekonomik sorunların yol açtığı sıkıntıların çözümü ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Özellikle bölgedeki iş adamlarının daha çok dikkatli davranmalarını isteyen Biçici, hükümete de sıkıntı yaşayan iş adamlarına destek çağrısında bulundu.

Sıkıntılı bir süreçten geçtiklerini söyleyen Biçici, "Piyasalarda ekonomik bir daralma var. Kobilerimizin bu süreçte daha temkinli hareket etmelerini istiyoruz. Çünkü özel sektörde çalışan Kobilerimizin bankalara borçları vardır. Bankaların da bu borçları üzerine Kobilerimizi fazla sıkmamaları gerekir. Onlara çözüm önerileri sunmaları gerekir. Uzun vadede onlara bir çözüm sunmaları lazım." dedi.

"HÜKÜMET BÖLGEDEKİ İŞ ADAMLARINA DESTEK VERMELİ"

Hükümetin iş adamlarına destek sunması gerektiğine işaret eden Biçici, "İlimiz 6’ncı teşvik bölgesindedir. Ama iş adamlarımız daha çok destek beklemektedirler. Bu 6’ncı teşvikler biraz ağır yürümektedir. Büyük yatırım yapan iş adamlarımız burada ciddi sıkıntılar çekmektedir. Hükümetimizin bu konuda iş adamlarımıza ciddi destek sunması gerekir. Ülkemizde genel bir sıkıntı vardır. Ama bizim ilimiz, bölgemiz daha çok sıkıntı çekmektedir. Hükümetimizden isteğimiz, buradaki iş adamlarımıza daha çok yardımcı olmalarıdır." ifadelerini kullandı. İlkha

 Önceki HENTBOLA İLGİ BÜYÜYOR
Sonraki PAZAR GÜNÜ NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ AÇIK

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.