Yerli Üretim Logosu Resmi Gazete'de

Yerli Üretim Logosu Resmi Gazete'de

​Fiyat etiketinde yerli üretim logosu kullanımına ilişkin tebliğ Resmi Gazete'de yayımlandı.

 

Tüketicilere sunulan malların etiketlerinde ve fiyat listelerinde yer verilmesi zorunlu olan yerli üretim logosunun kullanımına ilişkin usul ve esasları belirlendi.

Ticaret Bakanlığı'nın konu ile ilgili kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Tebliğe göre, etiketlerde ve fiyat listelerinde; malın üretim yeri, ayırıcı özelliği, tüm vergiler dâhil satış fiyatı ve birim fiyatı, bu fiyatın uygulanmaya başladığı tarih, üretim yeri Türkiye olan mallar için Bakanlıkça tespit ve ilan edilen şekil, logo veya işaret yer alacak.

Yerli üretim logosunun etiketlerde ve fiyat listelerinde kolaylıkla görünebilir ve okunabilir şekilde yerleştirilmesi zorunlu olacak.

Bakanlık, belediyeler ve ilgili odalar bu Tebliğ hükümlerinin uygulanması ve izlenmesine ilişkin işleri yürütmekle görevlidir. Bu Tebliğe aykırı uygulamaların tespit edilmesi halinde, tespit edilen aykırılık, gereği yapılmak üzere aykırı uygulamayı yapanın merkezinin bulunduğu valiliğe gönderilecek.

 Haber MerkeziÖnceki Hayatını Kaybeden Askerler İçin Tören
Sonraki Bağlardaki Verimsizlik Çiftçiyi Endişelendiriyor

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.