Eğitime Katkı İçin Otomobil Hibe Edildi

Eğitime Katkı İçin Otomobil Hibe Edildi

Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin eğitimlerine katkı sağlamak için motor bölümüne yeni nesil araç ve araç donanımları hibe edildi.

 

Okul idaresi, her geçen gün yenilenen ve değişen teknolojinin öğrencilere daha iyi imkânlarda öğretilmesi amacıyla Adapazarı’nda üretim yapan Toyota SA otomobil fabrikasıyla temasa geçti. Bu girişime sosyal sorumluluk projesi kapsamında olumlu yanıt veren Toyota SA otomobil fabrikası, Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motor Bölümüne bir adet otomobil, 4 adet otomobil motoru ve 2 adet şanzıman hibe etti.  Hibe edilen yeni nesil otomobil, otomobil motoru ve şanzıman Batman’a gönderilerek okulun motor atölyesi eğitim demirbaşına kaydedildi.

Okulu Ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, atölyeleri gezdi, eğitim için yapılan hibe ile ilgili Okul Müdürü Necati Tunç’tan bilgi aldı. Kurtaran, Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motor Bölümü öğrencilerine daha iyi ve nitelikli bir eğitim için hibe edilen yeni nesil otomobil ve donanımın okula kazandırılmasında emeği geçen okul idaresi ve Adapazarı Toyota SA otomobil fabrikası yetkililerine teşekkür etti.  Yeni nesil eğitim donanımının motor bölümünde eğitim gören öğrencilere hayırlı olmasını diledi. RECEP FIRAT

 

 Önceki BİR HAFTADA 28 YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ
Sonraki Eroin Ele Geçirildi

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.