HÜKÜMETİ VEBALDEN KURTULMAYA ÇAĞIRIYORUZ

HÜKÜMETİ VEBALDEN KURTULMAYA ÇAĞIRIYORUZ

İdarecilerin, mütedeyyin mahkûmların mağduriyetlerini gidermeye yönelik herhangi bir girişimde bulunmuyor olmasının büyük bir gaflet olduğunu belirten Batman 28 Şubat Ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileler İnisiyatifi, iktidarı bu vebalden kurtulmaya çağırdı.

 

Batman 28 Şubat Ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileler İnisiyatifi yayınladığı basın açıklamasıyla Yusufi mahkûmlara yönelik zulmün son bulmasını istedi. Yapılan açıklamada, “28 Şubat’ tan 15 Temmuz darbe girişimine kadarki süreçte emniyet, Jitem, yargı üçgeninde kurulan kumpaslar sonucu demir kapılar, beton yığınları arkasında tutsak edilen Yusufi mahkûmların ve ailelerinin dramı maalesef halen devam etmektedir. 15 Temmuz 2016 tarihi bir milattır. Bu girişim sayesinde gerek ülke, gerekse de bölge genelinde cereyan etmiş pek çok karanlık ve sinsi planlar, eylemler, özellikle de İslami Kesime yönelik kumpas ve hileler Allah’ın yardımıyla gün yüzüne çıkmış ve aydınlanmıştır. Fesat şebekesinin şantaj, hile ve uydurma deliller ile nice insanın özgürlüğünü ve itibarını ellerinden aldıkları gerçeği,  her geçen gün daha iyi anlaşılmakta, kumpaslar bir bir ifşa olmaktadır.” Denildi.

ZULME SESSİZ KALMAK DA ZULÜMDÜR

Zulme sessiz kalmanın da zulüm olduğu belirtilen açıklamada, “Ancak ne yazık ki; ortaya çıkan mağduriyetler, buzdağının sadece görünen bir yüzüdür. İşte bizler de bu yüzün bir parçasıyız. Bizler 28 Şubat ve Fetö Yargısı Mağduru olan ve kimisi neredeyse 27 yıldır zindanlarda dirsek çürüten bu mazlum tutsakların anneleri, babaları, eşleri ve yakınlarıyız. Çok değil, daha kısa bir zaman önce binlerce hâkim ve savcının, emniyet ve askeri personelin birer birer adalet önüne çıktığına şahit olduk. Hiçbir zulmün payidar kalmayacağı, hiçbir zalimin cezasız kalmayacağına olan inancımız peygamberimizin “Küfür devam eder, zulüm asla devam etmez.” şiarıyla adeta perçinlenmiştir. Bu nedenle diyoruz ki; Zulme sessiz kalmak ve imkânı varken zulmü ortadan kaldırmamak ta zulümdür.” İfadeleri kullanıldı.

HÜKÜMET SADECE ERGENEKON VE BALYOZ’CULARIN MAĞDURİYETLERİNİ GİDERDİ

Hükümet yetkililerinin 15 Temmuz’dan sonra mağduriyetlerin giderileceğine dair halka umut verdiklerinin belirtildiği açıklamada, “Hükümet yetkilileri 15 Temmuz’dan sonra her şeyin farklı olacağına dair beyanatlarda bulundular. Bu nedenle mağdur kesimlerin tümünde, bu mağduriyetlerin telafi edileceğine dair bir umut yeşerdi. Ancak maalesef iktidar, mağdur kesimler olarak Ergenekon ve Balyoz gibi davaları gördü, her türlü hak ve hukuku biraz da abartılı olarak onlar için işletti. Yargı ve emniyetteki yapılanma bugün deşifre olmuştur. Bu nedenle bunların geçmişte verdikleri karar hükümsüz olmalıdır. Kaldı ki; bununla ilgili bir çalışma yapılırsa görülecektir ki, şuanda zindanlarda olan pek çok masum insanın kararlarında Fesat şebekesine bağlı hâkim-savcı, polis-asker imzası ve mührü vardır.” Vurgusu yapıldı.

HÜKÜMETİN MÜTEDEYYİN KESİMLERİN MAĞDURİYETLERİNİ GİDERMEMESİ BÜYÜK BİR GAFLETTİR

 Hükümete ve duyarlı her kesime seslenen inisiyatif, “Buradan yetkililere ve sesimizi ulaştırabileceğimiz tüm duyarlı kesimlere, halkımıza seslenmek istiyoruz; İdarecilerin,  geçmişte türlü türlü zulümlere maruz kalmış ve bugün artık bunun ayyuka çıktığı bir dönemde, mütedeyyin kesimlere yönelik herhangi bir girişimde bulunmuyor olması, görmezden ve duymazdan gelmesi büyük bir gaflettir. İktidarlar gelip geçicidir. Baki olan Allah’tır. İktidarı bu vebalden kurtulmaya davet ediyoruz. Halkımızdan, basın ve medyamızdan, Sivil Toplum Kuruluşları ve siyasi partilerden de bu süreçte yanımızda olmalarını, sesimize ses, gücümüze güç katmalarını istirham ediyoruz.” Açıklamasında bulundu. RECEP FIRAT


Önceki Gün Ortasında Motosiklet Hırsızlığı
Sonraki Doğru Hazırlanmayan Konserve Ürünleri Tehlike Saçıyor

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.