KİRALIK EV SIKINTISI ARTIYOR

KİRALIK EV SIKINTISI ARTIYOR

İnşaat sektöründeki durgunluktan ötürü kiralık ev ihtiyacının arttığını belirten Emlakçı Suat Zengin, Batman’da kiralık ev bulmakta sıkıntı yaşandığını, ev kiralarının arttığını söyledi.

 

Çalkantılı piyasa ve inşaat malzemelerindeki fahiş artış inşaat sektörünü durma noktasına getirdi. Bu durumun kiralık ev ihtiyacını arttırdığını söyleyen Zengin, “İnşaat sektörü çok durgun ve herkes beklemede… Bu da piyasaların durmasına yol açıyor. Bu durumda dövizin etkisi oldukça fazla, gerçi döviz bütün piyasayı etkilediği gibi inşaat ve emlak piyasasını da etkiledi. Şuan dövizi olan beklemede ve bu yüzden kiralık ev sıkıntısı da artıyor. İnşaat olmadığı için kira ile evde bulunamıyor. Arz talep mevzusunda satılıklarda durgunluk var ama kiralık evlerde çok kiracı var ama ev bulamıyorlar.” Dedi.

 KİRA FİYATLARI ÇOK ARTMIŞ DURUMDA

İnşaat piyasasının rahatlaması gerektiğini söyleyen Zengin, “Hava mânia konusunda bir bölüm açıldı ama bu sefer dövizin demir ve inşaat malzemelerinin fiyat artışından sonra müteahhitler beklemeye geçti. Şuan inşaat yapılmıyor. Yani yeni inşaat oranı düştüğü için kiralık ev bulunamıyor bulunsa dahi kira fiyatları çok artmış durumda. İnşaat piyasasının rahatlaması lazım, ruhsat konusunda, demir, çimento, tuğla konusunda piyasanın rahat bir nefes olması lazım.” İfadelerini kullandı. ŞEVKİ ASLAN       

 Önceki Aşırı Hız Kazaya Neden Oldu
Sonraki BATMAN YOKSULLUKTA YİNE ÖN SIRADA

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.