HASTANELER YOLGEÇEN HANI DEĞİLDİR

HASTANELER YOLGEÇEN HANI DEĞİLDİR

Sağlık-Sen Batman Şubesi, geçen gün Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde görevi başında bulunan sağlık çalışanlarına hasta yakını tarafından yapılan saldırıyı kitlesel basın açıklamasıyla kınadı.

 

Sağlık Sen, dün saat 1.30’da Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi önünde kitlesel basın açıklaması okuyarak hastane personeline yapılan saldırıyı kınadı. Yapılan açıklamada,  “Geçtiğimiz gün Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde görevi başında hastalarına sağlık hizmeti veren Sağlık çalışanlarımıza yönelik bir şiddet olayı gerçekleştirilmiştir. Bir hasta yakını tarafından gerçekleştirilen bu menfur olay karşısında bugün burada çalışma arkadaşlarımızın yanında ve her türlü şiddetin karşısında olduğumuzu bir kez daha tüm ilgili ve yetkililere ilan ediyoruz. Ve diyoruz ki adı üstünde Hasta-Hane yani “Hastaneler yol geçen hanı olmasın” ifadeleri kullanıldı.

Yetkililerin göreve çağrıldığı açıklamada, “Buradan artık İç İşleri Bakanlığına sesleniyoruz. Sağlıkta şiddet bir iç güvenlik meselesidir. Bununla mücadelede atılacak hukuki ve icracı her adımda Sağlık Bakanlığı kadar –Bazen daha fazlasıyla- İç işleri bakanlığının da sorumluluk alması gerekmektedir. Aksi takdirde herkes kendi adaletini kendi hukukunu tesis etmeye kalkışırsa toplumda kaos algısı yerleşecektir.” İfadeleri kullanıldı. AHMET KÖLGE            

 Önceki Dicle Elektrik’ten Müşterilerine Aşure İkramı
Sonraki Psikolojik Sorunları Olan Genç Girdiği Çatışmada Hayatını Kaybetti

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.