ÇOCUK PSİKİYATRİ SERVİSİ BÖLGEYE HİTAP EDİYOR

ÇOCUK PSİKİYATRİ SERVİSİ BÖLGEYE HİTAP EDİYOR

Bölge Hastanesinde bulunan Çocuk Psikiyatri ve Ergen Servisinin bölgeye hitap ettiği belirtildi.

 

Çocuk ve ergen hastalarda görülebilecek davranış, düşünce, duygu ve bunlarla ilişkili sorunların değerlendirilmesi, tanının konması ve tedavinin uygulanmasının hedeflendiği Çocuk Psikiyatri ve Ergen Servisi aynı zamanda bölgeye hitap ediyor.

RUHSAL SORUNLARDA ERKEN ÇÖZÜM ÖNEMLİDİR

 Bölge Hastanesindeki Çocuk Psikiyatri ve Ergen Servisi doktoru Uz. Dr. Binay Kayan Ocakoğlu serviste verilen hizmetlere ilişkin bilgilendirmede bulundu. Ocakoğlu,“Çocuk ve ergen psikiyatrisi polikliniğimizde, çocuklarda ve gençlerde görülebilecek davranış, düşünce, duygu ve bunlarla ilişkili sorunların değerlendirilmesi, tanının konulması ve gerekli tedavinin uygulanması hedeflenmektedir. Başlıca çocukluk çağında sık karşılaşılan zeka geriliği ve ilişkili sorunlar, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, karşıt olma karşı gelme bozukluğu, davranış bozukluğu, konuşmada gecikme, kekemelik ve diğer konuşma ve iletişim bozuklukları, otizm ve otizm ile ilişkili sorunlar, okul reddi, ayrılma anksiyetesi bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk, panik bozukluğu gibi kaygı bozuklukları, depresif bozukluk ve manik depresif bozukluk gibi duygu durum bozuklukları, şizofreni ve benzeri psikotik bozukluklar, travma sonrası stres bozukluğu, fiziksel, duygusal ve cinsel istismar, madde kullanımı, tik bozukluğu, yeme bozuklukları, genel tıbbi duruma bağlı ruhsal sorunlar vb. durumlarda gerekli değerlendirme ve müdahaleler yapılmaktadır. Ruhsal sorunlarda erken çözüm önemlidir.” Dedi. AHMET KÖLGE

 

 Önceki Beşiri’ye 4 Milyon Liralık Yatırım
Sonraki ENGELLİ SPORCU MADALYA KAZANDI

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.