Beşiri’ye 4 Milyon Liralık Yatırım

Beşiri’ye 4 Milyon Liralık Yatırım

Beşiri ilçesinde Dicle Elektrik, 4 milyon liralık yatırım yapıyor.

 

Dicle Elektrik, şebekeleri yenileme ve güçlendirme projesi kapsamında Beşiri ilçesine 4 milyon liralık yatırım yapıyor.

İlçenin Behram Yoğun ve Milli Egemenlik Mahallelerinde devam eden yatırım çalışmaları ilgili bilgi veren Dicle Elektrik Dağıtım Batman İl Müdürü Yusuf Açar, çalışmalar sırasında enerji nakil hatları ve trafoların güçlendirildiğini, hatların yer altına alındığını, ayrıca ilçede yeni ve modern bir aydınlatma sisteminin devreye alınacağını bildirdi.

Açar, olumsuz hava koşullarından etkilenerek arızalara yol açabilen, bunun yanında görüntü kirliliğine de sebebiyet veren havai hatların, kısa süre içerisinde tamamlanması planlanan bu yatırım ile yer altına alınacağını kaydetti. Bununla birlikte iletim hatlarının yeraltına alınmasıyla entegre biçimde yatırım bölgesinde yeni pano ve trafo kabinleri kurulacağını ifade etti.

Dicle Elektrik Batman İl Müdürü Açar, yatırımlarını Enerji Bakanlığı ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun yönetmeliklerine uygun gerçekleştirdiklerinin altını çizerken Beşiri’deki projenin tamamlanmasıyla ilçedeki enerji altyapının daha da güçleneceğini söyledi.

Bu sayede müşterilerine artık kayıpsız, kesintisiz ve kaliteli elektrik enerjisi verebileceklerini ifade eden Açar, yatırım kapsamında ilçe genelinde 412 yeni aydınlatma direği dikildiğini, yeni ve modern bir aydınlatma şebekesinin de kısa sürede devreye alınacağını sözlerine ekledi. MEHMET EMİN URAZ

 

 Önceki AV SEZONU BOŞ GEÇİYOR
Sonraki ÇOCUK PSİKİYATRİ SERVİSİ BÖLGEYE HİTAP EDİYOR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.