YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI HAYIRLARA VESİLE OLSUN

YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI HAYIRLARA VESİLE OLSUN

Yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili açıklamalarda bulunan Beşiri ilçe Milli Eğitim Müdürü, öğrencilere, velilere ve öğretmenlere çağrıda bulundu.

 

Okulların açılmasına sayılı günler kaldı, Beşiri İlçe Mili Eğitim Müdür Ubeydullah Aydın, yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı geçmesi temennisinde bulunarak, öğrencilere, velilere ve öğretmenlere çağrıda bulundu. Ayrıca 2018/19 yılı derslik ve öğrenci sayılarını gazetemiz ile paylaşan Aydın, 3 ilkokulun bu dönemde açılacağını belirtti.

“ZİHİN SPORLARI BİZİ BAŞARIYA GÖTÜR”

Öğrencilere çağrıda bulunan Aydın, “ Hedefi; ülkesi ve milletini seven, dünyayla, kendisiyle ve çevresiyle barışık, öğrenmeyi öğrenen, uzlaşmacı, yapıcı, yenilikçi, değişimci insanlar yetiştirmek olan eğitim ve öğretim sürecinde çeşitli çalışmalara imza atılmış ve yenileri için vira Bismillah denilmiştir. Başarılı olmak için okumak, öğrenmek, düşünmek, okuduklarımızı yorumlamak gibi zihin sporları yapmalıyız. Nasıl spor hareketleri kaslarımızı güçlendirirse, beyin jimnastiği de zekâmızı geliştirir ve hafızamızı güçlendirir. Böyle düşündüğünüzde öğrenmek zevkli bir eyleme dönüşür ve sizi başarıya ulaştırır.” Diye konuştu.

“ÖĞRETMENLİK SEVİLMEDEN YAPILAMAZ”

Öğretmenliğin kutsal bir görev olduğunu belirten Aydın, “Öğretmenlik sevilmeden yapılabilecek bir meslek değildir. Sizler çocuklarımızın yani ülkemizin geleceğinden birinci derecede sorumlusunuz. Tüm öğretmenlerimizden isteğim kendi çocuklarınızın nasıl bir eğitim almasını istiyorsanız, öğrencilerinizi de o şekilde eğitmenizdir. Bir insanı eğitmek, bir toplumu şekillendirmek herkesin harcı değildir ve olmamalıdır. Öğretirken eğlenin ve eğlendirin. Öğretmenlik öğrencilerine ve mesleğine aşık olmayı gerektirir. Öğretmen; sevgisiz ve sabırsız olamaz, bu bağlamda, öğrenmenin kişiden kişiye farklılık gösterdiğini bilerek her öğrenci için uygun öğrenme ortamları sağlayıp, öğrenemeyeceği hiçbir şey olmadığını göstermeliyiz.” İfadelerini kullandı.

“ANNE VE BABALAR DİKKATLİ OLMALI”

Anne ve babalara seslenen Aydın, “Her anne, baba çocuklarının başarılı olmasını ister ve bu konuda çaba harcar. Fakat doğru olduğunu düşünerek sergilediğimiz bazı davranışlar yapıcı olmak yerine yıkıcı sonuçlar doğurabilir. Yıkıcı sonuçlarla karşılaşmamak için tepki göstermeden önce çocuklarınızla empati kurmalısınız. Çocuklarınıza karşı anlayışlı ve duyarlı olunuz. Onlara kendilerini ifade etme hakkını tanıyınız, kontrol ediniz fakat baskı kurmayınız. Çocuklarınızı iyi örnek alabilecekleri ortamlara katılmaları konusunda teşvik ediniz. Sorumluklar yükleyerek cesaretlendiriniz. Öğrenci ve öğretmenlerimizi okullarda yalnız bırakmayacağınıza olan inancımla okullarda ve öğrenme ortamlarında vereceğiniz destek ve katkılardan dolayı şimdiden sizlere teşekkür etmek istiyorum. Eğitim çok bileşenli bir yürüyüştür ve kendimizi bu konuda sorumluluktan sıyrılmadan dört elle çocuğun eğitimine adadığımızda, bunun katkısını ilk görecek olan anne - baba olarak yine bizler olacağız.” Dedi.

TOPLAM 547 DERSLİK İLE HİZMET VERİLECEK

2018/19 eğitim ve öğretim yılında 547 derslik ile hizmet verileceğini belirten Aydın, “ Anasınıfı Derslik Sayısı 41, Anasınıfı Öğrenci Sayısı 644, İlkokul Derslik Sayısı 209, İlkokul Öğrenci Sayısı 2332, Ortaokul Derslik Sayısı 139, Ortaokul Öğrenci Sayısı 3217. Ayrıca Lise Derslik Sayısı 138, Lise Öğrenci Sayısı 3281, İmam Hatip Ortaokul ve Lise Derslik Sayısı 20. 2018/2019 eğitim öğretim yılında açıldı. 2018 yatırım programında 8 derslikli İmam Hatip Ortaokulu,Toplam 24 Derslikli 2 Ortaokul ile Ek Yatırım programında Toplam 28 derslikli 3 İlkokul u açılması planlanmaktadır.” Dedi. MEHMET EMİN URAZ


Önceki Soysal Ailesinin Acı Kaybı
Sonraki Soysal’ın Ölümü Hakkında Valilik Açıklama Yaptı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.