Soysal Ailesinin Acı Kaybı

Soysal Ailesinin Acı Kaybı

1998 yılında FETÖ tarafından kaçırılarak Beşiri kırsalında infaz edilen Cevzet Soysal'ın oğlu Mücahit Soysal hayatına son verdi.

 

Alınan bilgilere göre Mücahid Soysal, saat 21.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı canına kıydı. Ağır yaralı halde özel bir hastaneye kaldırılan Soysal, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Soysal'ın cesedi otopsi için Batman Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Yapılan otopsinin ardından cenazesi Batman Asri Mezarlığında defnedildi.

Batman Kuyubaşı TOKİ mevkiinde silahla göğsüne ateş ederek hayatına son veren Soysal'ın, olaydan saatler öncesi sosyal medya hesabından "helallik" istediği görüldü. Twitter hesabından Soysal "Bilerek veya bilmeyerek kimi kırmışsam ve kimin hakkına girmişsem hakkını helal etsin." ifadelerini kullandı.

Mücahit Soysal FETÖ tarafından kaçırılarak katledilen babasının naaşının bulunması için uzun uğraşlar vermişti. Hatırlanacağı üzere dönemin Batman Emniyet Müdürlüğünde görev yapan bir polis memuru, FETÖ mensubu iki polis müdürünün emriyle Cevzet Soysal'ı sabah işe gitmek için evinden çıktığı sırada kendilerine JİTEM süsü vererek kaçırdıklarını anlatmıştı. İtirafçı polis memuru, Cevzet Soysal'ın daha sonra Batman'ın Beşiri ilçesi yakınlarında B. isimli polis memurunca boynu kırılarak katledildiğini ve Beşiri kırsalına gömüldüğünü itiraf etmişti.

Cevzet Soysal'ın oğlu Mücahit Soysal daha önce İLKHA'ya yaptığı açıklamada, "Babamızın naaşı bulunur diye bir umut bekledik. Ama gördük ki adalet istediğimiz gibi işlemiyor. Babamı katledenler serbest dolaşıyor. Bizim tek isteğimiz babamızın naaşıdır. Adaletin yerini bulmasını istiyoruz. Babamın naaşı bize teslim edilirse adalet yerini bulacaktır." ifadelerini kullanmıştı. Haber Merkezi Önceki Sebze kurutarak kışa hazırlık yapıyorlar
Sonraki YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI HAYIRLARA VESİLE OLSUN

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.