Aracına aldığı PKK’li Duran Kalkan’a yakın bir isim çıktı

Aracına aldığı PKK’li Duran Kalkan’a yakın bir isim çıktı

geçtiğimiz günlerde gündeme gelen “aracına aldığı şahıs PKK’li çıktı” başlıklı haberlerin ayrıntıları ortaya çıktı. Yakalanan şahsın, örgütün yöneticilerinden Duran Kalkan’a yakın bir isim olduğu belirtildi.

 

Batman'ın Kozluk ilçesinde otostop çekerek bindiği araca silahını gizleyen ve Tuzlagözü Köyü kontrol noktasında yakalanan PKK’li’nin, Batman’da üst düzey yöneticilere eylem gerçekleştirmek üzere yasa dışı yollarla yurt içine girdiği belirtildi. Yakalanan şahsın,  PKK’nin üst düzey yetkililerinden Duran Kalkan’a yakın bir isim olduğu ortaya çıktı.

Hatırlanacağı üzere Kozluk ilçesi Tuzlagözü Köyü’nde yol kontrol noktasında otostop çekerek bindiği araca silahını saklayan şahıs PKK’li çıkmıştı.

Batman’da üst düzey yöneticilere eylem yapmak için yasa dışı yollarla yurda giriş yaptığı öğrenilen PKK’liye ait bir tabanca ve el bombası bulunmuştu.

Söz konusu yakalanan PKK’linin, “Rojhat” kod adlı Sait İlmin olduğu öğrenildi. İlmin’in, PKK’nin üst düzey yöneticilerinden Duran Kalkan’a yakın bir isim olduğu belirtildi.

Ayrıca İlmin’in Duran Kalkan’la çekilmiş fotoğrafları da ortaya çıktı. (İLKHA)

 Önceki Aksoy, ilköğretim haftasını kutladı
Sonraki Belediye işçi ikramiyeleri ödendi

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.