Aksoy, Ahilik Haftasını kutladı

Aksoy, Ahilik Haftasını kutladı

Bu yıl 31.’si 17-23 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan Ahilik Haftası nedeniyle kutlama mesajı yayımlayan Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Ahiliğin başta; “cömert”, “kardeş” anlamlarını taşıdığını söyledi.

 

Ahilik geleneğinin; iyi ahlakın, doğruluğun, kardeşliğin, yardımseverlik kültürünün değerleriyle günümüze kadar geldiğini belirten Başkan Vekili Aksoy, Ahiliğin, esnaf ve sanatkârları ahlaki ve felsefi prensipler etrafında birleştiren bir olgu olduğunu ve aynı zamanda toplumun her kesiminde mutluluğun temellerini oluşturan ilkeleri bulunduğunu belirtti.

 

Ahilik geleneğinin, büyüyen ve gelişen Batman için önemli olduğunu hatırlatan Başkan Vekili Aksoy: “Ahilik Haftasının esnaf ve sanatkârlarımız başta olmak üzere bütün vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. (MEHMET EMİN URAZ)Önceki 1955 Batman Belediyespor Hentbol Takımı 2. Turu garantiledi
Sonraki Aksoy, ilköğretim haftasını kutladı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.