OKULLARA 290 ÖZEL GÜVENLİKÇİ

OKULLARA 290 ÖZEL GÜVENLİKÇİ

Güvenli okul toplantısında konuşan Vali Deniz, okullara 290 özel güvenlikçi verileceğini, İl Halk Kütüphanesinin ihalesinin ise bu ayın sonunda yapılacağını söyledi.

 

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı, güvenli okul toplantısı Vali Ahmet Deniz başkanlığında İl Kültür Merkezi konferans salonunda yapıldı. Toplantıya; Vali Deniz’in yanı sıra İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı,  İl Milli Eğitim Müdürü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ile okul servisleri şoförleri katıldı. 

Toplantıda okul müdürlerine hitaben bir konuşma yapan Vali Deniz,  “Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Çocuklarımızın iyi yetişmesi, kültürlü donanımlı, vatanına, milletine ve bayrağına sevdalı, milli ve manevi değerlerine sahip olarak yetişmesi her şeyden daha kıymetli ve önemlidir. Bizim asıl amacımız, çocuklarımızı bilgili, kültürlü ve iyi insan olarak yetiştirmektir. Eğitimin temel taşlarından biri eksik kaldığı zaman başarıyı elde etmek mümkün değildir. İlimizde eğitim çıtasını yükseltmek için takım ruhuyla tevazu ve hoşgörü içerisinde çalışmalıyız” diye konuştu. 

Terörle mücadeleye kararlı bir şekilde devam edileceğini vurgulayan Vali Deniz, çocukların yanlış kişiler tarafından yönlendirilmesine izin verilmeyeceğini, “Çocuklarımıza ülkemizin temel değerleri olan ülkenin bölünmez bütünlüğü, al bayrağımız ve vatanımızın birliğini anlatmalıyız. Bu değerler etrafından hep beraber kenetlenmeliyiz. Bunun başarmanın yolu da eğitimdir” dedi. 

‘NİTELİKLİ EĞİTİME KARARLI ADIMLAR PROJESİ” 

İlimizde, eğitimin daha nitelikli hale getirilmesi için başlatılan ‘Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar Projesi’nin bu yılda devam edeceğini belirten Vali Deniz, projenin alt başlıklarını bütün eğitim paydaşlarıyla bu yılda masaya yatırılarak eksikliklerin giderileceğini vurgulayarak,  “Çocuğumu Seviyorum Ana Okuluna Gönderiyorum” projesiyle Batman’ın okul öncesi okullaşma oranında Türkiye’de ilk on il arasına yer aldığını belirterek, Batman Her yerde Okuyor kampanyası kapsamında 200 bin civarında kitabın dağıtıldığını ve 20 okulumuza Z kütüphanelerin kazandırıldığını vurguladı. 

İl HALK KÜTÜPHANESİNİN İHALESİ YAPILACAK 

İlimize kazandırılacak İl Halk Kütüphanesi binasına ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Deniz, proje çalışmalarının tamamlandığını, eylül ayının sonunda ihalesinin yapılacağını ifade etti. 

İlimizde yapımı devam eden eğitim yatırımlarına değinen Vali Deniz, ilimizde bin dersliğin yapımının devam ettiği ve 600 dersliğin yapımı için ihale süreçlerinin devam ettiğini belirterek, eğitim yatırımlarının tamamlanmasıyla birlikte ilimizin eğitim altyapısı bakımında bir sıkıntısının kalmayacağını ifade etti.  

İŞKUR ARACILIĞI İLE OKULLARA 290 ÖZEL GÜVENLİKÇİ GÖREVLENDİRİLECEK 

Okulların içerisinde ve dışında çocuklarımızı olumsuzluklara karşı korumak amacıyla İşkur aracılığıyla 290 özel güvenlik görevlisinin görevlendirileceğini ifade eden Vali Deniz, özel güvenlik görevleri ile okullarda görevlendirilen emniyet mensuplarıyla birlikte okulların güvenliğini sağlayacaklarını belirterek, birinci görevimiz okulların güvenliğini sağlamak olduğunu vurguladı. Haber Merkezi


Önceki Kalp Krizi Geçiren İnşaat Bekçisi Hayatını Kaybetti
Sonraki ŞAHİN, TAKIMLARI YALNIZ BIRAKMIYOR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.