HALKI ZEHİRLEYENLER DERHAL CEZALANDIRILMALI

HALKI ZEHİRLEYENLER DERHAL CEZALANDIRILMALI

Anızları yakarak Batman halkının adeta zehirli hava solumasına neden olanların derhal deşifre edilip cezalandırılmaları gerektiğini belirten SAĞ-ÇEV görevlileri acilen önlem almaya çağırdı.

 

Batman halkı günlerdir zehir soluyor. Özellikle Silvan ve Bismil taraflarındaki tarlalarda yakılan anızların dumanları ilimizin havasını zehirliyor. Başta çocuklar ve hastalar olmak üzere yüzbinlerce insan nefes almakta zorlanıyor. İnsanlar kapılarını, pencerelerini açamıyorlar.

VATANDAŞLAR HER YIL TEKRARLANAN BU ZULME DUR DİYEMEYEN YETKİLİLERE TEPKİLİ

Vatandaşlar her yıl tekrarlanan bu zulme dur diyemeyen yetkililere tepkili.  Anız yakarak Halka karşı suç işleyen, halkı zehirleyen kişilerin deşifre edilip cezalandırılmalarını isteyen vatandaşlar yetkililerden daha etkili önlemler istiyor.

HALKA KARŞI SUÇ İŞLENİYOR

Çok sayıda vatandaşın kendilerini arayıp durumdan şikâyetçi olduğunu söyleyen SAĞ-ÇEV Başkanı Sıtkı Güneş, yetkilileri acil bir şekilde önlem almaya çağırdı. Güneş yaptığı açıklamada, “ Her gün onlarca vatandaş bizleri arıyor, tepkilerini dile getiriyor. Biz de SAĞ-ÇEV olarak soruyoruz, neden şimdiye kadar ciddi bir önlem alınmıyor? Anız yangınlarından kaynaklanan dumanlar halkın sağlığını tehdit ediyor. Halka karşı suç işleniyor. Yetkililerin bu suçu işleyenleri deşifre edip etkili ve caydırıcı bir şekilde cezalandırması lazım.” İfadelerini kullandı.

ÖNLEMLER KONUSUNDA SİLVAN VE BİSMİL KAYMAKAMLIKLARIYLA CİDDİ BİR İLETİŞİME GİRİLMELİ

Anız dumanlarının özellikle Bismil ve Silvan taraflarından geldiğini belirten Güneş, “ Önlemler konusunda Silvan ve Bismil Kaymakamlıklarıyla ciddi bir iletişime girilmeli. Oradaki yetkililer harekete geçirilmeli. Anızlar genellikle gece yarısından sonra yakılıyor. Alınacak önlemler kapsamında kolluk kuvvetlerinin o saatlerde devriye gezmesi lazım. Halkı zehirleyenleri önlemek için ne gerekiyorsa yapılmalı.” Dedi.

HALKIMIZI ZEHİRLEMEYE KİMSENİN HAKKI YOK

Hastanelerde yatan vatandaşların olduğunu vurgulayan Güneş, “ Kalp hastaları var, çocuklar var, nefes darlığı çeken insanlar var. Halkımızı zehirlemeye kimsenin hakkı yok. Yetkililer bu suça dur demeli artık. Bu insanlar, anız yakanlar halkımıza karşı suç işliyorlar. En ağır ve hızlı bir şekilde cezalandırılmaları için yetkililer ne gerekiyorsa yapmalı. Halk olarak, STK’lar olarak yetkililerden beklentimiz bu.” Diye konuştu. ŞEVKİ ASLAN        

 Önceki BELEDİYE İLE DEDAŞ'IN KAVGASI HALKA PATLADI
Sonraki Karma Eğitim İdeolojik Bir Dayatmanın Ürünüdür

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.