HAYAT NAMAZLA GÜZELDİR ETKİNLİĞİNE BEŞİRİ’DEN YOĞUN KATILIM

HAYAT NAMAZLA GÜZELDİR ETKİNLİĞİNE BEŞİRİ’DEN YOĞUN KATILIM

Geçen gün Kur'an Nesli Platformu tarafından Batman’da düzenlenen ve çocukların yoğun ilgi gösterdiği Hayat Namazla Güzeldir etkinliğine Beşiri’den de onlarca çocuk katıldı.

 

 Geçen gün"Hayat Namazla Güzeldir" sloganıyla Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında iki haftada namaz eğitimini başarıyla tamamlayan 7-10 yaş arasındaki binlerce çocuk için Batman'da program düzenlenmişti.

Batman'da yaklaşık 100 noktada 15 günlük namaz öğretimi programıyla namazla tanıştırılan 2 bini aşkın 7-10 yaş arası kız ve erkek çocuk, aileleriyle birlikte şehrin farklı bölgelerinde toplanarak programın yapıldığı alana doğru bir yürüyüş gerçekleştirmişti. Yürüyüş esnasında binlerce kız ve erkek çocuğu ellerinde; "Namazsız yaşanamaz", "Namaz cennetin anahtarıdır", "En güzel amel, vaktinde kılınan namazdır", "Namaz dinin direğidir", "Namaz evin bereketidir" adlı pankartlar taşıyıp, "Namaz dinin direğidir" sloganları atılmıştı. Çocukların namaz yürüyüşü, çevredeki vatandaşlar tarafından da büyük bir beğeni toplamıştı.

BEŞİRİ’DEN 40 ÇOCUK ETKİNLİĞE KATILDI

Hayat namazla güzeldir etkinliğine Batman’ın birçok ilçesinden olduğu gibi Beşiri’den de 40’tan fazla çocuk katıldı. Beşiri’den Batman’daki etkinliğe katılan çocukları organize eden Beşiri Hizmet-Der Başkanı Ahmet İptaş, katılımcı çocuklara dernekte bir ay boyunca namaz eğitimi verdiklerini söyledi.

ÇOCUKLARIMIZA BİR AY BOYUNCA NAMAZ EĞİTİMİ VERDİK

Hayat Namazla Güzeldir etkinliğine katılan çocukların eğitimiyle ilgili bilgilendirmede bulunan İptaş, “Kur'an Nesli Platformu tarafından "Hayat Namazla güzeldir" programına bizler de Beşiri Hizmet-Der olarak katılım sağladık. 1 ay boyunca dernekte 40 erkek ve kız çocuklarımıza namaz eğitimi verdik. Namazın üzerinde okunacak ayetleri, duaları ezberlettirdik. Amacımız Ülkeye ve topluma faydalı birer gençlik yetiştirmektir. Bunun için büyük bir çaba içerisinde çocuklara namazı öğretme ve sevdirmeye çalıştık. Rabbim bu etkinliklerimizi hayırlara vesile kılsın. Emeği geçen tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun. Ayrıca Batman'da yapılan Final etkinliğine çocuklarımızı götürmek için bize araç tahsis eden Belediye'ye de teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı. MEHMET EMİN URAZ


Önceki Herhangi Bir Şarbon Vakasına Rastlanmadı
Sonraki BELEDİYE İLE DEDAŞ'IN KAVGASI HALKA PATLADI

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.