Yumurtada Üretim Arttı

Yumurtada Üretim Arttı

​Türkiye İstatistik Kurumu, temmuz ayında bir önceki aya göre tavuk yumurtası üretiminin attığını açıkladı.

 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), kümes hayvancılığı üretimi verilerini açıkladı.  Tavuk yumurtası üretimi temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 4,4, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 0,8 arttı.

Kesilen tavuk sayısı temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 9,7 artarken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,1 azaldı. Temmuz ayında kesilen hindi sayısı ise bir önceki aya göre yüzde 10,4, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 22 arttı.

Tavuk eti üretimi temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 10,1, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 0,3 arttı. Temmuz ayında hindi eti üretimi ise bir önceki aya göre yüzde 18,3, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 33 arttı.

Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış seriye göre tavuk eti üretimi bir önceki aya göre yüzde 0,1 azaldı. Takvim etkisinden arındırılmış seriye göre ise tavuk eti üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1,9 azaldı.  HABER MERKEZİ

 Önceki VOLEYBOL TAKIMI YENİ SEZONA HAZIR
Sonraki Cinayet Suçundan 16 Yıldır Aranan Şahıs Yakalandı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.