12 EYLÜL’DE TÜM KAZANIMLARIMIZI KAYBETTİK

12 EYLÜL’DE TÜM KAZANIMLARIMIZI KAYBETTİK

Ak Parti Batman Gençlik Kolları 12 Eylülün yıl dönümünde yaptığı açıklamada, 12 Eylül darbesiyle Türkiye halkının tüm kazanımlarını kaybettiğini söyledi.

 

Yapılan açıklamada, “38 yıl önce bugün, kendilerinden menkul ekonomik kaos, sosyal ve siyasal kaos çıkarılarak Türk demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçen 12 Eylül Askeri Darbesi yaşanmıştır. Darbe sürecinde, yaklaşık 650 bin kişi gözaltına alınmış, 1 milyon 683 bin kişi fişlenmiş, 14 kişi cezaevlerindeki açlık grevlerinde ölmüş, 171 kişi sorgularda ve cezaevi işkencelerinde can vermiş, 49 kişi idam edilmişti” denildi.

 12 Eylül sabahının ülkemizin postal sesleriyle uyandığı belirtilen açıklamada,”  Ülkemiz o güne kadar edindiği tüm demokratik kazanımlarını kaybetmiştir. Darbe sürecinde hazırlanan Anayasa,  tabiri caizse halka dayatılmıştır. Zamanında halka dayatılan bu anayasaya milletimizin iradesi 16 Nisan’da gereken cevabı vermiştir. 

Millet iradesine ipotek koyma eylemlerinin en çirkin olanlarından biri de 15 Temmuz 2016’da FETÖ tarafından yapılmak istenmiş ancak aziz milletimiz ona da gereken cevabı vermiştir.” İfadeleri kullanıldı.

  Açıklamanın sonunda şu ifadelere yer verildi: “Millet iradesine konulmak istenen her türlü ipotek ve vesayet eylemi, karşısında Ak Parti’yi bulacaktır. Bizler, AK Partili gençler olarak, bundan 38 yıl önce yapılmış olan  12 Eylül Askeri Darbesini şiddetle kınıyoruz. Kınamanın yanında, bugün ve bugünden sonra, demokrasimize kastedecek, insan hakları ihlallerine sebep olacak her türlü güçlerle mücadele edeceğimizi de haykırıyoruz.” RECEP FIRAT

 Önceki TACİZE KARŞI CAYDIRICI ÖNLEMLER ALINSIN
Sonraki Açık Liselilere Ek Sınav Müjdesi

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.