FIRSATÇILARA DİKKAT EDİLMELİ

FIRSATÇILARA DİKKAT EDİLMELİ

Vatandaşlar, ülke genelinde yaşanan döviz artışlarını bahane ederek fırsatçılık yapanlara, stokçulara dikkat edilmesi gerektiğini belirttiler.

 

ABD ve ülkemiz arasında yaşanan olaylardan sonra artan dolar fiyatları herkesi bir hayli zorladı. Ülke genelinde vatandaşların bu olaya tepki göstererek, elindeki dolarları bozdurmasına rağmen dolar fiyatları hala çok yüksek. Fakat doların yükselişini bahane ederek yerli ürünlerde de zam yapan ya da gramajları azaltan fırsatçılar konusunda vatandaşlar düşüncelerini gazetemize aktardı. Yetkililerin de bu konuda dikkatli olmalarını ve halkın şikâyetlerini görev bilmesi gerektiğini belirten vatandaşlar yetkililere seslendi.

“BU BÜYÜK BİR HAİNLİKTİR”

Fırsatçılık yapanların hainlik yaptığını belirten Lokman Konak, “Ülkede bilindiği üzere yaşanan bir dolar krizi var. Bu durumu bazıları bahane ederek yerli ürünlerimize bile zam yapıyorlar. Ülkemizde üretilen sebze ve ürünlerine, meyvelere, kuru bakliyata bile zam yapan fırsatçılar var. Bu durumdan bir vatandaşlar olarak oldukça rahatsız oluyorum. Yetkililerin bu fırsatçılığa bir el atmasını, denetim yapmalarını bu fırsatçıların hem vatandaşlarımıza hem de ülkeye zarar vermelerini önlemeleri gerektiğini düşünüyorum.” Dedi.

“VATANDAŞLAR ZOR DURUMDA”

Fırsatçılar yüzünden vatandaşların zor durumda kaldığını belirten Ömer Çelik, “Yaşanan olaylardan sonra yaşanan krizi fırsat bilen bazı kendini bilmezler milli ürünlere bile zam yapmaya başladı. Bunu dolarda yaşanan yükselişi bahane ettiler. Benim düşünceme göre devletin bu tür durumlar için bir ekip kurup piyasayı eşitlemeli. Bir vatandaş olarak bu durum bizi bir hayli zorluyor çünkü asgari ücret alanlar bu zamlara fazla dayanamayacak.” İfadelerini kullandı.

“KESİNLİKLE SON VERİLMELİ”

Fırsatçılığa kesinlikle son verilmesi gerektiğini belirten Bilal Çelik, “Ben de elektronik satışı yapıyorum. Bizler dolar yüzünden biraz zam yapmak zorunda kaldık ama ülkemizde üretilen ürünlere hiçbir zam uygulamadık. Bazıları ülkemizde üretilen mallara bile zam yaparak daha fazla para kazanmaya çalışıyorlar. Bunlar ülkenin geleceğini düşünmeyen fırsatçılar, ne olacağından habersizdirler. Yetkililerin bu konuya el atması gerekiyor hem ülkenin hem de vatandaşların maslahatı için.” Şeklinde konuştu. MEHMET EMİN URAZ

 Önceki 400 Tonluk Minare De Taşındı
Sonraki TACİZE KARŞI CAYDIRICI ÖNLEMLER ALINSIN

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.