ÇİLEKLER SASON’DA CİPSE DÖNÜŞÜYOR

ÇİLEKLER SASON’DA CİPSE DÖNÜŞÜYOR

​Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı 2017 yılı Türkiye ikincisi Lale Basut' un "Çıtır Çileğim Projesi" hayata geçirilerek çilekler cips haline getirilmeye başlandı.

 

Sason ilçesi Kavaklı mezrasında çiftçilikle uğraşan Lale Basut'un 2017 yılında Tarımda Kadın Girişimciliğin Güçlendirilmesi Programı kapsamında hazırladığı ve İkincilik Ödülünü Cumhurbaşkanı eşi Emine ERDOĞAN’ın elinden aldığı programın ödülü, Şekerbank sponsorluğu tarafından destek sağlandı.

Proje ile 5 dekar üzerinde örnek çilek bahçesi kuruldu. Üretilen çilekler yenilenebilir enerji kaynaklarından olan güneş enerjisi kullanılarak katma değeri arttırıldı.

Çıtır çileğim projesini kendi köyünde hayata geçiren Lale BASUT; Sason'da çilek, sadece yaş olarak satılıyor. Projemin amacı, çileği kurutmak ve il içinde ve dışında pazarlamasını yaparak aileme katkı sağlamaktır." diye konuştu. AHMET KÖLGE                       

 

 Önceki Restorasyon Kararı Köylüleri Sevindirdi
Sonraki 400 Tonluk Minare De Taşındı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.