Yazılı basının sorunları masaya yatırılacak

Yazılı basının sorunları masaya yatırılacak

​Yazılı basının son zamanlarda döviz kuruyla birlikte yaşadığı ekonomik sıkıntıları görüşmek üzere BİK Genel Kurulu olağanüstü toplantıya çağrıldı.

 

Yazılı basının, son zamanlarda döviz kuruyla birlikte kâğıt başta olmak üzere kalıp, boya ve diğer sarf malzemelerde yaşanan artışı görüşmek ve alınabilecek tedbirleri kararlaştırmak amacı ile Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu toplantıya çağrıldı.

7 Eylül Cuma Günü toplanan BİK Yönetim Kurulu, yazılı basın sektöründe yaşanmakta olan ekonomik ve mali sıkıntıları görüştü. Toplantıda döviz kurundaki hareketlilik dışında ekstra artışların yaşandığı da göz önüne alınarak BİK Mevzuatı çerçevesinde bu sıkıntılı günlerin atlatılabilmesine dönük hangi adımların atılacağı tartışıldı.

Toplantı sonucunda konunun çözüme kavuşturulması amacıyla 20 Eylül 2018 Perşembe günü BİK Genel Kurulunun olağanüstü toplantıya çağrılması kararlaştırıldı. HABER MERKEZİ

 Önceki Peygamber Sevdalıları Hicri Yılbaşını Kutladı
Sonraki YENİ YILA YENİ BİR SAYFAYLA GİRELİM

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.