Peygamber Sevdalıları Hicri Yılbaşını Kutladı

Peygamber Sevdalıları Hicri Yılbaşını Kutladı

Hicri yılbaşını kutlayan Peygamber Sevdalıları Platformu Batman Koordinatörlüğü Hicri yılbaşı dolayısıyla yayımladığı mesajda Müslümanlarının izzet ve kurtuluşunun Hazreti Muhammed'in yoluna sımsıkı yapışmakla oluşabileceğini vurguladı.

 

Peygamber Sevdalıları Platformu, Hicri yılbaşı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajda şunlar kaydedildi: "Gönlümüzün gülü ve süsü, kalplerimizin sefası ve neşesi Hazreti Muhammed (Sallallahu Aleyhi Vesellem)'in Hicri yıldönümlerine bir daha kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu duyuyoruz. Hazreti Peygamber (Sallallahu Aleyhi Vesellem)'in ve güzide ashabının öz vatanlarından sürgün edilişlerinin ardından, Allah (Azze ve Celle) kendisine iman eden kullarını güçlüklerden kurtardığı gibi inşallah günümüzde de ümmeti sevindirecektir.”

Kur'an ve Sünnetin, bir kumaşın birbirinden ayrılması imkânsız olan iki yüzü gibi olduğu belirtilen açıklamada, “ Dünya Müslümanlarının izzeti ve kurtuluşu; Hazreti Muhammed'in yoluna sımsıkı yapışmak ve aralarında İslam kardeşliğini bir daha tesis etmeye bağlıdır. İslam ümmeti, en büyük rehberi ve kurtuluş öğretmeni olan Hazreti Muhammed'i her yönüyle özümsemedikçe ve onun öğretilerini yaşamadıkça aradan 14 asır geçse de yine de zulüm altında kıvranmaya devam edecektir. Hicri yeni yılın İslam Âlemine ve İslam ümmetine hayır kapıları açmasını, bütün İslam âlemine güzel günler getirmesi temennisi ile bütün Peygamber âşıklarının Hicri Yıldönümlerini bir kez daha tebrik ediyoruz." İfadeleri kullanıldı. HABER MERKEZİ

 

 Önceki Nakil Başvuruları Başladı
Sonraki Yazılı basının sorunları masaya yatırılacak

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.