TMO GIDA ÇEŞİTLERİNİ ARTIRIYOR

TMO GIDA ÇEŞİTLERİNİ ARTIRIYOR

Toprak Mahsulleri Ofisi Batman Şube Müdürü Abdurrahman Güneş, tahıl ürünlerinin dışında fındık, fındık yağı, kuru üzüm, yeşil mercimek, kaysı, fıstık gibi gıda ürünlerini de vatandaşa uygun fiyata satacaklarını belirtti.

 

 Sattıkları ürünlerin çeşidiyle ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Güneş, “Perakende satış kalemlerimiz içinde fındık yağı var 65 lira, fındık çerezlerin kilosu 32 lira. Genel olarak vatandaşta son 10 yıldır alışkanlık haline geldi. Batmanda 10 yıl önce fındık piyasasına müdahale ettikten sonra, imalat da yapıp vatandaşa uygun bir fiyat sağladık. Kurum bu yakın zamanda ürün çeşitliliğine de gidecek yani bir yapılanma sürecine giriyor. Biz ayrıca kuru üzüm alımları yapıyoruz, yeşil mercimek alımı yapıyoruz, yakında kayısı alımı yapacağız. İlerde fıstık alımlarını da biz yapacağız. Bizim işimiz, topraktan gelen bütün ürünlerin piyasa düzenlemesi TMO’ya verilecek. Onunla ilgili olarak bir altyapı hazırlığı da yapılıyor. “ ifadelerini kullandı. AHMET KÖLGE       

 

 Önceki YATAK KAPASİTEMİZ TALEPLERİ KARŞILAYACAK DURUMDA
Sonraki HİCRİ YILIN ÜMMETE HAYIR GETİRMESİNİ DİLİYORUZ

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.