Antik Kent 400 Armatür İle Aydınlanıyor

Antik Kent 400 Armatür İle Aydınlanıyor

Dicle Elektrik, tüketicilerine kayıpsız, kesintisiz ve kaliteli enerji sunmak için yatırımlarına ağırlık veren, sorumluluk bölgesindeki şehirlerde ise modern aydınlatma şebekeleri kuran bir kurum olduklarını belirtti. Yapılan açıklamada Enerji şirketinin aydınlatma çalışmaları sayesinde, Ilısu Barajı’nın göl suları atında kalacak olan 12.000 yıllık ‘Antik Kent’ Hasankeyf ilçesi geceleri de bir başka güzelliğe büründüğü belirtildi.

 

Dicle Elektrik Dağıtım Batman İl Müdürü Yusuf Açar Hasankeyf’i 400 armatürle aydınlattıklarını söyledi.

Tarihi eserlerin birer birer yeni yerleşim alanına taşındığı Hasankeyf ilçesi, yerli ve yabancı turistlerin de uğrak yerlerinden biri. Buram buram tarih kokan ilçeyi sular altında kalmadan önce son kez görmeye gelen turistler, cadde ve sokakları aydınlatılan ilçede, gündüz olduğu gibi geceleri de geç saatlere kadar sorunsuz dolaşabiliyorlar.  

Dicle Elektrik Dağıtım Batman İl Müdürü Yusuf Açar, şebeke güçlendirme ve yeni şebekeler kurmanın yanında aydınlatma yatırımlarına da ağırlık verdiklerini söyledi. İl Müdürü Açar, sular altına kalacak olan ve turistlerin sıkça ziyaretine uğrayan Hasankeyf’te herhangi bir sorun yaşanmaması için bakım onarım çalışmalarını da artırdıklarını bildirdi. Dicle Elektrik İl Müdürü Yusuf Açar, ilçeyi 400 armatürle aydınlattıklarını, aydınlatma çalışmasından yerli halk gibi turistlerin de memnun olduğunu görmenin şirket olarak kendilerini sevindirdiğini sözlerine ekledi. MEHMET EMİN URAZ

 

 

 Önceki 5 Ayrı Suçtan Aranıyordu YAKALANDI
Sonraki HER İNSAN İÇİN BİR FİDAN

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.