ZAMLAR BIKTIRDI

ZAMLAR BIKTIRDI

Doğalgaz ve elektriğe gelen zamdan sonra gazetemize konuşan vatandaşlar zamların bu denli sürekliliğinden yakındılar.

 

Batmanlı vatandaşlar zamların bu denli artmasından ve süreklilik göstermesinden rahatsız olduklarını belirtti. Özellikle elektrik ve doğalgazın her ay zam yemesinden dolayı alım güçlerinin daha fazla azaldığını belirten vatandaşlar, yetkililerin zamlardan vazgeçip indirim yapması gerektiğin söylediler.

“ZAMLAR NEREYE KADAR”

Doğalgaz ve elektriğe gelen zamlardan vatandaşın alım gücünün düştüğünü belirten İrfan Durmaz, “Geçtiğimiz ay elektriğe zaten yüklü bir zam gelmişti bu sefer doğalgaza da geldi. Bir vatandaş bu zamlar ile nasıl başa çıkar bilmiyorum ama yetkililerin bu konu ele alıp indirim planlarına geçmesi lazım. Artan fiyatlar, enflasyon, döviz gibi birçok faktör insanları oldukça zorluyor zaten bir de elektrik ve doğalgaz gibi çok kullanılan bir ihtiyaca zam yapıldığında vatandaş olarak bizler ne yapacağız bilemiyorum.” İfadelerini kullandı.

“ARTIK İNDİRİM GELMESİNİ İSTİYORUZ”

Zam yerine indirim istediklerini belirten Mehmet Can Yılmaz, “Bir esnaf olarak zaten piyasa durgun ve oldukça zorlanıyoruz. Her şey üst üste geldi, dolar, enflasyon, zamlar yani artık vatandaş nereye para vereceğini şaşırdı. Yetkililerden ricamız vatandaşların gelirini düşünerek hareket etmeleridir. Vatandaşın rahat bir şekilde hayat sürmesi için zamların azalması veya enflasyonun düşmesi lazım. İnşallah zamlar düştüğünde vatandaş rahat bir nefes alacak diye düşünüyorum.” İfadelerini kullandı. MEHMET EMİN URAZ


Önceki BALIK FİYATLARI NORMAL OLACAK
Sonraki 5 Ayrı Suçtan Aranıyordu YAKALANDI

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.