BALIK FİYATLARI NORMAL OLACAK

BALIK FİYATLARI NORMAL OLACAK

Balık sezonu ile ilgili gazetemize konuşan balıkçılar fiyatların normal olacağını belirttiler.

 

Yaz aylarında sıkıntı çektiklerini belirten balıkçılar, yaz aylarında balığın tüketilmediğini ve dükkân sahiplerinin kiraları cebinden verdiğini belirtti. Ayrıca küresel ısınmanın da yavaş yavaş balık sayısını düşürdüğün belirten balıkçılar, ısınmanın etkisi ile balıkların gün geçtikçe üreme ve büyümelerinde sıkıtılar çıktığını belirttiler.

“VATANDAŞLARIMIZ BALIĞI SEVİYOR”

Batmanlıların balığı sevdiğini belirten Eşref Erdem, “Yaz ayında bilindiği üzere kimse pek balık tüketmiyor, yani kendi tuttuklarını falan tüketiyorlar. Biz de bu yaz ayının kirasını sürekli cebimizden veriyoruz. Aslında hemşerilerimiz balığı çok seviyor, kış aylarında balığa oldukça rağbet oluyor ama bu yoğunluk yaz ayının zararını karşılamıyor. Bu sene balık fiyatlarında kültürel balıkların fiyatı biraz pahalı olacak ama normal balıkların fiyatı uygun olacaktır.” İfadelerini kulandı.

“BALIK ÜREMESİ VE BÜYÜMESİNDE SIKINTI VAR”

Balıkların üreme ve büyümesinde sıkıntı olduğunu belirten Abdulkadir Gök, “Balık sezonun açılması bizim için çok sevindirici çünkü kış ayı boyunca kiraları cebimizden veriyorduk. Bu sezon balık fiyatları normal olacağını düşünüyorum azda olsa fiyat artacaktır. Çünkü küresel ısınma yüzünden balıkların üremesinde ve büyümesinde sıkıntı yaşanıyor, üremede sıkıntı olunca da fiyatlar artabiliyor. Kültürel balıkların fiyatı artabilir ama normal balıklarda bir değişiklik olacağını düşünmüyorum.” Dedi. AHMET KÖLGE       

 Önceki 10 HIRSIZA GÖZALTI
Sonraki ZAMLAR BIKTIRDI

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.