“UYUM HAFTASI”BAŞLADI

“UYUM HAFTASI”BAŞLADI

Yeni eğitim-öğretim döneminde okul öncesi, birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıfa devam edecek öğrenciler için okula uyum haftası başladı.

 

2018-2019 eğitim ve öğretim yılında okul öncesi ile birinci, 5'inci ve 9'uncu sınıfa devam edecek öğrenciler için başlatılan "Okullarda Uyum Haftası Projesi" kapsamında aileleriyle okula gelen birinci sınıf öğrencileri, öğretmenleriyle ve okul arkadaşlarıyla tanışıp, okula uyum sağlamaya çalışıyorlar.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) uygulanan Okula Uyum Haftası, öğrencilerin okul kaygılarını gidermek ve onlara okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamını, öğretmenleri ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak için 2006-2007 eğitim ve öğretim yılından bu yana uygulanıyor.

Son yıllarda 5'inci sınıf öğrencilerini de kapsayacak şekilde genişletilen uygulamaya geçen yıl 9'uncu sınıf öğrencileri de eklendi.

Okullarda anaokulu ve birinci sınıf öğrencilerinin okula daha kolay uyum sağlamaları amacıyla "çocuk-aile-öğretmen tanışma programları", "okul ve eğitim ortamını tanıma" ve "arkadaşlarla oyun oynayarak kaynaşma" gibi etkinlikler düzenleniyor.

Dün başlayan uyum haftası, 14 Eylül Cuma sona erecek. Tüm kademeler için okullar 17 Eylül’de açılacak. RECEP FIRAT

 

 Önceki “TARİHE VE KÜLTÜRE SAHİP ÇIKIYORUZ”
Sonraki 54 Bin Kişi Uçakla Seyahat Etti

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.