Aksoy, Dünya Okuma Gününü Kutladı

Aksoy, Dünya Okuma Gününü Kutladı

Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, 8 Eylül Dünya Okuma Yazma Gününü kutladı.

 

 Okumanın insanın kişiliğine olumlu yansıdığına dikkat çeken Başkan Vekili Aksoy, okuman ve yazmanın insan hayatının en önemli olgularından biri olduğunu söyledi.

 “Eğitimin ilk basamağı okuma-yazmadır” diyen Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy: “Okuma-yazma, bireyin kendine olan güven duygusunu artırır. Toplumsal yaşama uyum sağlamada büyük kolaylık sağlar” dedi.

 Ülke genelinde başlatılan okuma yazma seferberliğinde Batman’da da çok önemli mesafeler kat edildiğini hatırlatan Başkan Vekili Aksoy: “Kitap okumak için sadece boş zaman beklenmemelidir. Kitap okumak için ona zaman ayrılmalıdır. Dolayısıyla okuma bir alışkanlık halini almalıdır. Alışkanlıklar da küçükken edinilir. Toplumumuzda okur-yazar oranı gün geçtikte artmaktadır. Kitap okumak, insanın hayal kurması için en güzel araçlardan biridir. Kitap okumak insana huzur verir, hayal dünyasını geliştirir, ufkunu açar. Güzel alışkanlıklar kazanılmasına da vesile olur. Okuma alışkanlığını bir yaşam biçimine dönüştürmeliyiz. Kitap okuma alışkanlığımızı gelecek nesillere aktarabilmemiz temennisiyle Dünya Okuma Günümüz kutlu olsun" dedi. MEHMET EMİN URAZ

|

 Önceki Umut Kervanı Faaliyet Raporunu Açıkladı
Sonraki Engelliler Okuma Yazma Öğreniyor

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.