39 OKULA 608 YENİ DERSLİK

39 OKULA 608 YENİ DERSLİK

Yeni okul müdürleriyle buluşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, bu yıl 39 okula toplam 608 derslik kazandırdıklarını söyledi.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Naci Şemdinoğlu ve son idareci atamasıyla okullar atanan okul müdür ve müdür yardımcıları katıldı.

Toplantı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Naci Şemdinoğlu’nun konuşmasıyla başladı ardından İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın konuşmasıyla devam etti.

Kurtaran; “Arkadaşlar yeni göreviniz hayırlı olsun, malumunuz pazartesi gününden itibaren öğretmen arkadaşlarımız geldi. Sizin de öğretmenleriniz geldi ve okullarında yeni müdür ve müdür yardımcılarıyla karşılaştılar yani sizlerle karşılaştılar. Eminim onlar içinde hoş bir karşılaşma olmuştur. Hepiniz ailelerinizle sevdiklerinizle kazasız belasız güzel bir tatil geçirdiniz inşallah. Tekrar eğitim süreci başlıyor, eğitim öğretim dönemi her zaman yoğundur ve kıyamete kadar da bu iş yoğunluğu devam edecek. Çünkü biz bu sürece beşikten mezara diyoruz, kesintiye uğramayan gittikçe artan ve tekâmüle götüren bir süreçtir. Aslında biz kendimizi gerçekleştirmeye, olgunlaştırmaya ve tamamlamaya çalışıyoruz. Biz öğretmenler her bireyden daha fazla bunu yapmalıyız ki başkaları da bundan faydalansın, kimdir o başkaları bizim çocuklarımız, öğrencilerimizdir.” Diye konuştu.

Kurtaran konuşmasının devamında, “Muallim dediğimiz kendisini gerçekleştirdikçe, yeniledikçe, geliştirdikçe ondan bereketlenen, faydalananların bu bereketlenme, faydalanma oranı artmış olur. Onun için bu 15 günlük seminer dönemi çok önemlidir. Belirlenmiş çok güzel kitaplar var, vakit buldukça filmler var, iletişimi sağlıklı gerçekleştirmemiz için uygulamalar var, Bakanlığımız gerçekten güzel bir program hazırlamış. Sizin de takibinizle bu iki haftalık süreçte öğretmen arkadaşlarımızla bu programı uygulayacağız.” İfadelerini kullandı.

Okullardaki yeni derslik sayısından bahseden Kurtaran, “Tabi okullarımızda 8 aylık bir eğitim öğretim süreci sonrası bazı eksiklikler oluşuyor. Biz bu yıl bütçemizi büyük ölçüde okul ve derslik (39 okul toplamda 608 derslik) yapımı için kullandık. Sadece bir grup okulumuzda tadilat yapıldı. Okul ve derslik yapımının nedeni bakanlığımızın belirlediği 2019 yılında tekli eğitime geçiş takvimi kapsamında ihtiyaç duyulan ve imkân olan bölgelere okul yapımına gidildi. İnşallah bu programa aldığımız okullarımız tamamlanırsa tekli eğitimle ilgili geçişi inşallah bizde tamamlamış oluruz. Değerli arkadaşlar 2002 yılından bu yana fiziki imkânlar alanında ve eğitimci sayısında aldığımız mesafenin eğitimde niteliği yakalamada ne durumda olduğumuzu kendi kendimize bir muhasebe edeceğiz.” Dedi.

 Öğrencilere meslek seçiminde destek olunması gerektiğini söyleyen Kurtaran şunları vurguladı: “Değerli arkadaşlar öğrencilerimizin meslek seçiminde yapacakları tercihlerde onlara çok iyi rehberlik yapmalıyız. Ülkemizin insan kaynaklarını heba etmeden başarılı öğrencilerimizi bu ülke için daha faydalı daha önemli ve stratejik mesleki alanlara yönlendirmemiz gerekmez mi? Bakanlık olarak bu ülkenin ihtiyacı olan sağlıklı bir rehberlikle ülkenin geleceği olan bazı mesleklere öğrencileri yönlendirmemiz gerekir. Son dönemlerde yaşadıklarımızı da göz önüne alarak daha bağımsız daha üretken bir Türkiye için farklı bir tedbir almamız gerekir. Ülkenin geleceğine dönük bu öğrencilere nasıl bir rehberlik yapacağız, ülkenin gerçekliğini nasıl sunacağız, velileri de bu konuda nasıl eğiteceğiz buda bizim konumuz olacak.” RECEP FIRATÖnceki Otomobil Motosiklete Çarptı: 2 Yaralı
Sonraki Yaylalarda Yaşam Malzemesi Bırakmayın​

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.