KURBAN KESİMİ İÇİN GEÇİCİ ALANLAR BELİRLENDİ

KURBAN KESİMİ İÇİN GEÇİCİ ALANLAR BELİRLENDİ

Batman Belediyesi 2018 yılı Kurban Bayramında kurban kesmek isteyen vatandaşlar için geçici kurban kesim ve satış yeri belirledi.

 

Kurbanlarını dini hükümlere, sağlık şartlarına, çevre temizliğine ve hayvanların eziyet çekmeden uygun bir şekilde kesmek isteyenlere yardımcı olmak  için hazırlıklarını tamamlayan Batman Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Batman Belediye Başkanlığınca belirlenen yerlerin haricinde kurban kesimine kesinlikle müsaade etmeyecek. 

Gültepe Mahallesi Yeniçağ Caddesi sonunda bulunan Kız Yurdu önü, Çamlıtepe Mahallesi 11. Cadde 4007 sokak, İpragaz Mahallesi 3632. Sokak, Bahçelievler Mahallesi 16 Mayıs Stadyum önü, Yeni Otogar yanı fuar alanı, Sakatatçılar Sitesi ile İkiztepe Köyü’nde bulunan İvme Et Entegre tesislerinde kesimlerin yapılmasına müsaade edilecek. 

Geçici kurban satış ve kesim yerlerinde gerekli hazırlık ve altyapının oluşturulması için çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü, belirlenen adreslerde kesim yerlerini Kurban Bayramı’na kadar hazır hale getirecek. Bu arada BASKİ, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Mezarlıklar Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz de çevre düzeni, temizlik ve atıkların bertarafı için gerekli çalışmaları yapacak. 

Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy: “Kurban kesim yeri olarak belirlenen yerler dışında kurban kesimine müsaade edilmeyecek. Vatandaşlarımız, bayram öncesi ve sonrasında her türlü, dilek, talep ve şikayetlerini Belediyemizin Beyaz Masa whatsapp hattı 0 533 153 65 72, Alo 153, 213 27 59 numaralı telefonlara 7 gün 24 saat iletebilirler. Kurban kesim yerleri dışında uygun olmayan yerlerde kurban kesimi yapılması halinde yasal işlem başlatılacaktır” dedi. İLHAN YILDIZ


Önceki Durmuş, Kalite Kurulu Toplantısına Katıldı
Sonraki Özdemir, Sasonlulara müjdeyi verdi

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.