YÜKSEK VOLTAJ ESNAFI MAĞDUR ETTİ

YÜKSEK VOLTAJ ESNAFI MAĞDUR ETTİ

Aniden gelen 360 derecelik yüksek voltaj çarşı esnafına pahalıya patladı. Yüksek voltaj yüzünden birçok elektronik eşyalarının yandığını belirten esnaf DİCLE EDAŞ’a tepki gösterdi.

 

Meydan Mahallesinde geçen pazartesi kesilen elektriklerin verilmesi esnasında 360 derecelik yüksek voltajın gelmesi çarşı esnafını mağdur etti. Yüksek voltaj nedeniyle birçok esnafın bilgisayarları, televizyon ve klimaları yandı. Yaşanan sıkıntı üzerine neye uğradıklarını, şaşırdıklarını belirten esnaf konuyla ilgili DİCLE EDAŞ’ı aramalarına rağmen herhangi bir görevlinin gelmediğini söyleyerek tepki gösterdi

DİCLE EDAŞ’I ÇAĞIRDIK AMA GELMEDİLER

DİCLE EDAŞ’a tepkili olduklarını söyleyen Nedim Yıldırım adlı vatandaş, “ Ne olduğunu biz de tam anlayamadık. Bilgisayarım, televizyonum, elektrik süpürgem, şarj makinalarım hepsi de yandı. Sonradan yüksek voltaj yüzünden olduğunu öğrendik. DİCLE EDAŞ’ı çağırdık ama gelmediler, ilgilenmediler.” Diye konuşarak tepkisini dile getirdik.

TÜM ELEKTRONİK CİHAZLARIMIZ YANDI

Yapılanların sorumsuzluk olduğunu vurgulayan diğer bir çarşı esnafı Seyid Balçı ise, “ Saat 12.00 civarıydı. Aniden yüksek voltaj geldi. Yanılmıyorsam 360 dereceydi. O esnada çağırdığımı elektrikçi ölçtü. Tüm elektronik cihazlarımız yandı. Klimalarımız, bilgisayarlarımız, televizyonlarımız ve diğer eşyalarımız. Hepsi yandı. Hatta yanı başımızdaki caminin klimaları bile yandı.” İfadelerini kullandı.

Dükkânlarının içinin elektrik akımıyla dolu olduğunu belirten Balçı, “ Hayati tehlikemiz bile vardı. DİCLE EDAŞ’ı çağırdık. Ne yazık ki gelmediler. Bu büyük bir sorumsuzluk… Bir daha böyle sorunların yaşanmaması için yetkililere çağrıda bulunuyoruz.” Dedi. AHMET KÖLGE     

 Önceki TESSEP’ten Danimarka’ya Tepki
Sonraki DOLAR KURBAN PAZARINI DA VURDU

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.