EKONOMİK SAVAŞI KAZANACAĞIZ - Batman Rehber Gazetesi

EKONOMİK SAVAŞI KAZANACAĞIZ

EKONOMİK SAVAŞI KAZANACAĞIZ

ABD’nin ülkemize ekonomik savaş açmasını değerlendiren Batmanlı iş adamları ekonomik savaşı kazanacaklarını söylediler.

 

 TÜMSİAD Batman şube Başkanı Kamil Biçici, ABD’nin ekonomimize yapmış olduğu müdahale ile ilgili açıklama yaptı.

 Kamil Biçici; Ülkemiz son yıllarda gerçekleştirdiği ekonomik reformlarla, savunma sanayi hamleleri ve küresel ticarette artan payı ile hem bölgesinde hem de küresel arenada yeniden dirilişe geçmiştir. ABD gibi dünyada kendilerinden başka küresel güç istemeyenler, Türkiye’nin bu yükselişini kendilerine tehdit olarak görerek terörle, darbe girişimleriyle ülkemizi kuşatmayı denediler. Şimdi ise iktisadi arenada kozlarını açık oynayarak ekonomik müdahalelerle bizleri sindirmeye çalışıyorlar.” Dedi.

  Biçici, “Bizler bu şer oyunlarına boyun eğmeyeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi Büyük Türkiye ideali doğrultusunda iktisadi arenada yerli ve milli mücadelemizi sürdüreceğiz. Hazine ve Maliye Bakanı tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Model’inde yer alan sürdürülebilir kalkınma, güçlü iletişim, tam bağımsız ve sıkı para ve maliye politikalarıyla bu ekonomi savaşını da kazanacağımıza inanıyoruz.” İfadelerini kullandı.

 BU EKONOMİK SAVAŞI KAYBETMEYECEĞİZ

 MÜSİAD Batman Şube Başkanı Suad Özdemir ise ekonomik saldırıyı kınadıklarını belirterek, “ MÜSİAD olarak son dönemde ülkemizin maruz kaldığı, hiçbir ekonomik kaide ile açıklanmayan etik dışı siyasi oyunları en ağır şekilde kınıyoruz. Çıktığımız uzun yolda, milli ekonomi modelimizi hedef alan tüm saldırılara karşı, sonucu ne olursa olsun Sayın Devlet Başkanımızın ve ekonomi yönetimimizin sonuna kadar arkasında olduğumuzu beyan ederiz.” Dedi.

 Özdemir, “Bu ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz. Dik ve kararlı duruşumuzdan ödün vermeyeceğiz. Zor zamanlarda kenetlenmeyi bilen halkımız, alt edilemeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya gösterecektir. Bu hususta devletimize ve halkımıza güvenimiz tamdır. Türkiye’nin en geniş tabanlı sermaye kuruluşu olarak MÜSİAD, bu mücadelede üzerine düşen her ne varsa yapmaya hazırdır. Cenab-ı Allah doğruların yanındadır.

Tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur.” Açıklamasında bulundu. AHMET KÖLGE


Önceki "TARİHİ ESERLERİMİZİ AYAĞA KALDIRIYORUZ"
Sonraki KUR’AN DERSİ BÜTÜN OKULLARDA ZORUNLU OLMALI

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.