“YEREL ESNAFA SAHİP ÇIK, MEMLEKET KALKINSIN” - Batman Rehber Gazetesi

“YEREL ESNAFA SAHİP ÇIK, MEMLEKET KALKINSIN”

 “YEREL ESNAFA SAHİP ÇIK, MEMLEKET KALKINSIN”

Batso Meclis Üyesi ve Genç İş Adamı Ekrem Aksoy, Kurban Bayramı öncesi Batmanlı vatandaşlara seslenerek yerel esnaflardan alışveriş yapmalarını istedi.

 

Yerel esnafına sahip çık, memleket kalkınsın’ diyen Aksoy; “Başta Sayın Valimiz olmak üzere, Milletvekillerimiz, Belediye Başkan vekilimiz, Kamu kurum ve kuruluş Müdürlerimiz, Odalarımız, platformlarımız, Vakıflarımız, Sivil Toplum Kuruluşları ve 7’den 77’ye herkesi yerel esnaflara sahip çıkma hareketine katılım sağlayıp destek olmaya davet ediyorum” diye konuştu.  

“İNEN HER KEPENK UTANCIMIZ OLMALI”

Batman’da son yıllarda yerel esnafa sahip çıkılmamasından dolayı, yüzlerce yerel esnafın kepenk indirmek zorunda kaldığını belirten Batso Meclis Üyesi ve Genç İş Adamı Ekrem Aksoy; “Batman’da öyle bir yerel esnafa sahip çıkma hareketi başlamalı ki, Türkiye’ye örnek olmalı. Batman’da birçok firma A’dan Z’ye tüm ürünlerini dışarıdan getiriyor. Yerel halkımızdan milyonları toplayıp dışarıya götürüyorlar. Onun için bizimde kendi esnafımıza sahip çıkmamızın zamanı geldi. Batman’da inen her kepenk hepimizin ayıbı ve utancıdır. Onun için gün kenetlenme, sahiplenme ve memleketine sahip çıkma günüdür” diye konuştu. AHMET KÖLGEÖnceki İmam Hatipler Eğitim Kalitesini Katlıyor
Sonraki "TARİHİ ESERLERİMİZİ AYAĞA KALDIRIYORUZ"

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.