İDDİALAR YALANLANDI - Batman Rehber Gazetesi

İDDİALAR YALANLANDI

İDDİALAR YALANLANDI

MEB, profesyonel yöneticilik kapsamında okul yöneticilerinin işletme ve iktisat mezunları arasından seçileceği iddialarını yalanladı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı, bazı basın yayın organlarında profesyonel yöneticilik kapsamında okul yöneticilerinin işletme ve iktisat mezunları arasından seçileceği iddialarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, son günlerde bazı basın yayın organlarında, “profesyonel yöneticilik” kavramı üzerine çıkan haberlere ilişkin açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Açıklamada, "Eğitim biliminde kullanıldığı şekliyle 'profesyonel yöneticilik' okul yönetiminde görev alan eğitim kökenli yöneticilerin yöneticilikte uzmanlaşması anlamına gelmektedir. Benzer şekilde profesyonel yöneticilik herhangi bir branştaki bir öğretmenin kendi alanında lisansüstü eğitim dâhil, uzmanlaşması anlamını taşımaktadır." denildi.

"İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMAMAKTA"

Açıklamanın sonunda, "Bu bağlamda kamuoyunda okul yöneticilerinin işletme ve iktisat mezunları arasından seçileceği ve okul müdürlerinin tamamının değiştirileceği iddiası gerçeği yansıtmamaktadır." ifadesine yer verildi. HABER MERKEZİ

 Önceki EĞİTİMCİLERE VEDA YEMEĞİ
Sonraki Kurtaran Okul İnşaatlarını İnceledi

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.