BATMAN’A ŞEHİR HASTANESİ İSTİYORUZ - Batman Rehber Gazetesi

BATMAN’A ŞEHİR HASTANESİ İSTİYORUZ

BATMAN’A ŞEHİR HASTANESİ İSTİYORUZ

Nüfusu Batman’ınkinden az olan kentlerde şehir hastaneleri olduğunu belirten ASKON Batman Şube Başkanı Nasıroğlu, ilimize ivedilikle bir şehir hastanesinin kazandırılması için girişimlerin başlatılması gerektiğini söyledi.

 

BATMAN SAĞLIK KONUSUNDA İÇLER ACISI BİR DURUMDA

Batman’ın sağlık durumuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan ASKON Başkanı Selman Nasıroğlu, sağlık anlamında Batman’ın içler acısı durumda olduğunu söyledi. Nasıroğlu, “Ara ara Bölge Hastanesine hasta ziyaretine gidiyoruz ve çevremizden duyduklarımız ve gördüklerimize göre Batman sağlık konusunda içler acısı bir durumda. Şuanda Bölge hastanemize günde 7 bin kişinin girişi var ve maalesef çok yetersiz. Bir kadın doğum hastanesi yapılıyor yaklaşık 3 yıldır bekletiliyor. Niye bekletiliyor ben şahsen ona anlam veremedim. Bir bürokrasi hastalığımı diyelim veya acizliğimiz mi diyelim ona da anlam veremedim. 2 yıldır 5 yüz yataklı hastane konusunda hala bir şey yapılmadı. Sağılığın başındaki arkadaşlarımız ve valimiz bu konuda canla başla çalışıyorlar ama gel gör ki fiziki yer müsait değil.” Dedi.

Yeni hastanelerin bitimine kadar, geçiş sürecinde halk polikliniklerinin açılması gerektiğini söyleyen Nasıroğlu, “Günde 7 bin kişi bir hastaneye giriş yaparsa ne kadar profesyonel bir ekip olursa, bunun temizliği, güvenliği vb. altından çıkamazsın. Biz dedik ki halk poliklinikleri bu geçiş sürecinde açılsın. Yani dâhiliyeci, çocuk uzmanları en azından bir geçiş sürecini öyle bir atlatalım dedik. Tabi böyle bir çalışma vardı fakat şimdi ne durumda bilmiyorum.  Biz Batmanı kendimize dert ediniyoruz. Bu Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile inşallah bürokrasi hastalığı biter bu iler biraz daha hızlanır.” İfadelerini kullandı.

SAĞLIK KONUSUNDA İLİMİZİ FARKLI BİR YERE TAŞIYAMADIK

Nüfusu Batman’dan az olan Elazığ, Çorum gibi şehirlerde bile şehir hastaneleri olduğunu belirten Nasıroğlu, “500 yataklı hastane ile ilgili taşınma konusunda taşınmayacağını net söyleyebiliriz çünkü valilikten ve ilgili yerlerden aldığımız duyumlar bu yönde. Fakat proje aşaması, ihale aşaması ne durumdadır benim net bir bilgim yok. Şimdi Elazığ gibi bir yerde şehir hastanesi var ama ilimizde yok. Biz merkez nüfusu olarak ondan belki 50 bin daha fazlayız. Çorum’a bakıyorsunuz şehir hastanesi var, niye Batman’da yok, niye elimizi taşın altına koymuyoruz. Ben de bir dönem sağlıkta yöneticilik yaptım inanın Hakkâri’den, Şırnak’tan, Nusaybin’den hastalar ilimize geliyor. Gel gör ki, biz bu sağlık konusunda beceremedik, ilimizi farklı bir yere taşıyamadık. Sağlık bizim için çok önemlidir, tabi ki ticaret ve üretim de önemlidir ama insan sağlığı her şeyden önemlidir.” Diye konuştu. AHMET KÖLGE


Önceki Otobüs Firmaları Endişeli
Sonraki TESETTÜR MAKSADINDAN UZAKLAŞTI

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.