Bayram İkramiyelerinin Verileceği Tarih Açıklandı - Batman Rehber Gazetesi

Bayram İkramiyelerinin Verileceği Tarih Açıklandı

Bayram İkramiyelerinin Verileceği Tarih Açıklandı

​Bin lira tutarındaki Kurban bayramı ikramiyesi, BAĞ-KUR ve SSK emeklilerine 16 Ağustos'ta; Emekli Sandığı emeklilerine 17 Ağustos'ta verilecek.

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Bin lira tutarındaki Kurban Bayramı ikramiyesinin verileceği tarihi açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "16 Ağustos'ta BAĞ-KUR ve SSK, 17 Ağustos'ta Emekli Sandığı emeklilerimize yapılacak bayram ikramiyesi ödemeleri hayırlı, uğurlu olsun. Emeklilerimizin bayram ikramiyesi ödemesi dosya başına bin TL olarak gerçekleştirilmektedir. Birden fazla dosyadan aylık alan emeklilerimize hisse oranı yüksek olan dosyadan tek bir ikramiye ödenecektir." denildi.

Açıklamada, "Ayrıca, vefat eden sigortalılarımızdan dolayı gelir ve/veya aylık almakta olan hak sahiplerine hisseleri oranında, İş kazası ve meslek hastalığı sigortasından sürekli iş göremezlik geliri almakta olanlara ise gelir bağlanmasına esas olan sürekli iş göremezlik derecesi oranında, bayram ikramiyesi ödemesi yapılmaktadır." ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın sonunda, Kurban Bayramı için toplam 11 milyon 767 bin 550 emekli ve hak sahibine, toplam 10 trilyon 417 milyon 886 bin 693 TL'nin bayram ikramiyesi olarak verileceği kaydedildi. HABER MERKEZİ


Önceki Yaklaşık 12 milyon kişi seyahate çıktı
Sonraki 63 SOKAK ÇOCUĞUNU AİLELERİNE TESLİM ETTİK

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.