FISKİYE ETRAFINDA OTURACAK YER YOK - Batman Rehber Gazetesi

FISKİYE ETRAFINDA OTURACAK YER YOK

FISKİYE ETRAFINDA OTURACAK YER YOK

Belediyenin Dörtyol kavşağında yapmış olduğu fıskiye oldukça ilgi görüyor fakat vatandaş etrafında oturacak bir yerin olmadığını belirterek bank talebinde bulunuyor.

 

Belediyenin tamamladığı Dörtyol kavşağı fıskiye projesine vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Özellikle akşam saatlerinde aileleri ile birlikte gelip fıskiyenin önünde oturarak gösteriyi izleyen vatandaşlar, oturacak bank veya benzeri bir yerin olmadığını belirtiyor. Özelikle fıskiye gösterisinin önünde fotoğraf çekmek için resmen kuyruk oluşuyor. Vatandaşlar fıskiyenin güzel olduğunu fakat oturacak yer olmadığını belirterek yetkililere seslendi.

“ASLINDA KAVŞAK OTURMA YERİ DEĞİL”

Kavşağın oturma yeri olmadığını belirten Hasan Sebay, “Yapılan fıskiye projesi çok güzel ve göz alıcı. Özellikle vatandaşlarımız akşam fıskiye etrafında çimlere oturup serinliyor ve fotoğraf çekiyorlar. Bence orası oturma yeri değil ama vatandaşlarımız ilgi gösterdiği için oraya birkaç bank konulmalı ki, kavşakta insan trafiği fazla olmasın kazaların önüne geçilebilsin. Ya da belediye bir çalışma yapsın, vatandaşlarımızı bilinçlendirsin bu konuda.  Çünkü oranın trafiği çok yoğun ve fıskiye önüne bir sürü insan gidiyor biri kontrolünün kaybederse büyük kazalar yaşanabilir.” Şeklinde konuştu.

“GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINMALI”

Dört yol kavşağında esnaflık yapan Ercan Aytan, “Biz esnaf olarak bu projeyi çok beğendik, öyle gözüküyor ki vatandaşlarımızda beğenmiş. Her akşam bu fıskiyenin önünde düzinelerce vatandaş toplanıyor kimisi serinlemek için kimisi fotoğraf çekmek için. Biz de bu güzel görüntüden çok hoşnuduz. Oraya oturulabilir mi bilmiyorum fakat vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor ve oturacak yer olmadığı için de kavşakta sürekli gidip geliyorlar. Bunun için oraya bank konulmasını isteriz veya belediyenin vatandaşı bilinçlendirmek adına bir çalışma yürütmesi gerekir. Birde orada biraz güvenlik sıkıntısı var vatandaşlar oraya akın ediyor ve orası ilimizin en kalabalık trafiğine sahip cadde, bu durumda kazalara davetiye çıkarıyor. Güvenlik önlemlerinin alınması da iyi olur. Belediyemize teşekkürlerimizi iletiyoruz.” İfadelerini kullandı.

“VATANDAŞIN İLGİSİ BÜYÜK”

Vatandaşın büyük ilgi gösterdiğini belirten çevre esnaflarından Ercan Sağır, “Fıskiye projesinden sonra burası oldukça canlandı. Vatandaşlar serinlemek ve fotoğraf çekmek için büyük ilgi gösteriyorlar. Fakat güvenlik önlemi yok ve oturacak yer yok. Yani eğer orası oturmak için yapılmamıştır ama vatandaşlar ilgi gösteriyor ve oturamadıkları için gidip geliyorlar. Allah korusun bir kaza olursa ağır bir durum söz konusu olabilir.” Dedi. RECEP FIRAT


Önceki ÇEVRECİLER TEPKİLİ
Sonraki İHA Düştü

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.