Doğu İllerinden Batı İllerine Kurban Sevkiyatları Başladı - Batman Rehber Gazetesi

Doğu İllerinden Batı İllerine Kurban Sevkiyatları Başladı

Doğu İllerinden Batı İllerine Kurban Sevkiyatları Başladı

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte doğu illerden batıdaki şehirlere kurban sevkiyatı başladı.

 

Türkiye’de hayvancılığın önemli merkezlerinden olan Doğu Anadolu Bölgesi illerinde kurbanlık telaşı yaşanırken, Kurban Bayramı’na 2 hafta kala kurbanlıklar ise satılacağı yerlere götürülüyor.

 “KURBANLIKLARIMIZ 250 KİLODAN BİR TONA KADAR VAR”

Özel besi kurbanlıkları yetiştiren Muhittin Türkmen, “Biz bir yıldır kurbanlık besliyoruz. Bu kurbanlıkları yükleyip Bursa'ya satmaya götüreceğiz inşallah. Bu kurbanlıklar için yem, kamyonla götürme ve yer parasıyla birlikte nerdeyse hayvan başı 2 bin 500 masraf yapıyoruz. Bayağı masraf oluyor. Fazla kazancımız da yok. Kurbanlıklarımız 250 kilodan tutun ta bir tona kadar var. Bu kurbanlıkları özel olarak yetiştiriyoruz, çok güzel baktık.  Kurbanlıklarımızı satıp döneceğimizi umut ediyorum.” dedi.

“İNŞALLAH ZARAR ETMEDEN GİDİP DÖNERİZ”

Hayvan yetiştiricilerinden Selahattin Kaygan, kurbanlıklarını satmayı ümit ettiklerini belirterek, “Yukarı Ağaçeli köyünde oturuyorum. Besicilik yapıyorum. Kurbanlık hayvanları 2, 3 yıl besliyoruz, kurbanlık için batıya satmaya götürüyoruz. İnşallah kazancımız olur, zarar etmeden gidip döneriz. Bugün kurbanlıkları Bursa iline götürüyoruz. Biraz geç kaldık arkadaşlarımız iki gün önce gittiler. Bize de bugün izin çıktı. Kurbanlık olarak götürdüğümüz hayvanlar satıldı satıldı, satılmadı ise ya orada ya da buraya getirip, Et ve Süt Kurumuna satacağız veya kasaplara vereceğiz.” ifadelerini kullandı. İLKHA

 Önceki ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Sonraki KPSS ÖABT yapıldı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.