BAŞARILARININ SIRRINI ANLATTILAR - Batman Rehber Gazetesi

BAŞARILARININ SIRRINI ANLATTILAR

BAŞARILARININ SIRRINI ANLATTILAR

Fen ve Anadolu liselerine en çok öğrenci gönderen İMKB Ortaokulunda dereceye giren öğrenciler başarılarının sırlarını anlattılar.

 

2018 LGS sınavında, Fen ve Anadolu liselerine en çok öğrenci gönderen okul İMKB Ortaokulu oldu. Öğrenciler başarılarının sırrını gazetemize anlatarak sınava girecek öğrencilere tavsiyelerde bulundular. Konu hakkında konuşan Okul Aile Birliği Üyesi ve dereceye giren öğrenci velisi Şerif Gülmez, İMKB Ortaokulu’nun başarısını anlattı.

“ÖĞRETMENLER ÖĞRENCİLERİ SAHİPLENDİ”

Öğretmenlerin öğrencileri sahiplendiğini belirten Gülmez, “İdari kadronun ve öğretmenlerin İMKB Ortaokuluna sahip çıkması ile disiplinli yönetim anlayışı ile bu başarı elde ediliyor. Okul yönetim ve öğretmenlerin öğrencileri sahiplenmesi ve eğitim bilincini gündem maddeleri haline getirmeleri bu başarıda büyük rol oynamıştır. Sürekli toplantılarda okul öğrencilerimiz için ne gibi çalışmalar yapılmalı gibi komular yer alıyordu. Benim kızım da o okulda öğrenci ve Batman Fen Lisesini kazandı. Öğretmenlerimizin öğrencilere çocuklarıymış gibi sahip çıkması bütün sorunlarına eğilmeleri biz velileri oldukça mutlu ediyordu. Şuan okul olarak geçen senedeki başarımızı devam ettirdik ve birçok özel okulu geride bırakmış olduk. Bu sene 17 Fen Lisesi ve 20’nin üzerinde Batman Anadolu Lisesi öğrencisi kazandırdık. 8. Sınıf 400’ün üzerinde öğrencimiz olmasına rağmen istatistik olarak başarı ortalamasında 251 ortalama alarak birçok okulu geride bırakarak birinci sırada yer almaktayız.” İfadelerini kulandı.

ÖĞRENCİLER DUYGULARINI VE SIRLARINI ANLATTI

 Gazetemize duygularını anlatan Ufuk Özlük, “İMKB Ortaokulunda 8/P sınıfında okuyordum. Sınavda okuma becerisi ve anlama becerisi çok önemliydi. Onun dışında düzenli olarak çalınca rahat yapabilecekleri bir sınavdı. Yaşıtlarıma önerim ise çok fazla çalışacaklarına düzenli çalışıp bol bol kitap okumalarıdır.” Şeklinde konuştu. 

İlayda Kaplan, “Ben Batman Anadolu Lisesini kazandım. Bu LGS süreci benim için zorlu bir süreçti ama burada öğretmenlerim ve ailem yanımda olduğu için çok sıkıntı çekmedim. Tüm öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum. Arkadaşlarıma tavsiyem ise bol bol soru bankası çözsünler ve kitap okusunlar. ”ifadelerini kulandı.

Derya Süner, “Bu sınav çok zorlu geçti bizim için. Öncelikle yaz kurslarına gittik ve orada çok çaba sarf ettik. 8. Sınıf başladığında da kurslarımızı ihmal etmedik. Burada azim, kitap okuma ve düzenli çalışma önemlidir. Bizi kitap okumaya teşvik eden öğretmenlerimize de teşekkür ederiz. Ayrıca her zaman yanımızda olan ailemize de teşekkür ediyorum. Arkadaşlarıma önerim ise çok çalıp diğer günler hiç çalışmama gibi bir durum içerisine girmesinler. Rahatlığa alışmadan düzenli ve azimli çalışın. Dedi.

ÇOK KİTAP OKUYUN

Muhammed Enes Gündüz, “İMKB Ortaokulu 8/N sınıfı öğrencisiydim. 2018 2018 LGS sınavında dereceye girerek Batman Fen Lisesini kazandım. Ben özellikle son iki ay ciddi bir şekilde çalışarak bu başarıyı elde ettim. Çok kitap okudum, önümüzdeki sınava gireceklere önerim ise çok kitap okuyup, düzenli çalışmalarıdır.” İfadelerini aktardı.

Muhammed Ali Osrak, “İMKB Ortaokulu 8/P sınıfındaydım. 2018 LGS sınavında dereceye girerek Fen Lisesini kazandım. Sınava hazırlık sürecimiz bir yılık bir maratondu. Okulun ilk gününden beri planlı ve düzenli bir çalışma ile bu başarıyı sağladım. Çok fazla çalışmadım ama düzenli çalıştım. Günlük kitap okumamamı aksatmadım. Herkes mutlaka kitap okumalı, sorular uzun olduğundan dolayı okuma ve yorumlama yeteneği olması lazım. Bende okuma yeteneğimden dolayı soruları yapabildim. Bu sene sınava girecek arkadaşlarıma da şunları öneriyorum, mutlaka düzenli ve planlı çalışma programları olsun. Bir gün çok çalışı ertesi gün hiç çalışmamak yerine günde 2 saat bile olsa düzenli çalışsınlar ve kitap okusunlar. Kitap okumak bu sınavda onlara çok fayda sağlayacaktır.” Şeklinde bilgilendirmelerde bulundu. AHMET KÖLGE


Önceki Artuklu Hamamı Taşınıyor
Sonraki ‘SPOR VE KARDEŞLİK’ TURNUVASI BAŞLADI

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.